Mercedes CLA Concept Tanıtıldı

Mercedes CLA Concept

Otomobil dev Mercedes yeni elektrikli aracı CLA Concept‘ini tanıttı.

Mercedes CLA Concept 750 KM Menzil Sunuyor

Otomobil devleri elektrikli motorlara geçiş sürecinde araç tasarımlarını da gözden geçirmeyi ihmal etmiyorlar. Son olarak Mercedes-Benz, CLA Concept isimli yeni elektrikli aracına resmiyet kazandırdı. Fütüristik tasarımlı elektrikli otomobil ultra verimli güç aktarma organları ile 750 km’ye kadar menzil sunuyor.

15 DK Hızlı Şarj İle 400 KM’ye Kadar Menzil

Mercedes CLA Concept’in tek şarş ile 750 km’nin üzerinde menzil sağlayacağını ifade edildi. 100 km’de yalnızca 12,0 kWh’lik ortalama enerji tüketimi ile verimliliğe odaklanılmış. CLA Concept ayrıca hızlı şarj özelliği ile 15 dakikada 400 km’ye kadar menzil kazanabiliyor.

274 Adet Işıklı Yıldızla Süslenmiş Kapalı Izgara

CLA modellerini baz alan yeni konsept 4.74 metre uzunluğunda bir kasaya sahip. 1.95 metre genişliğinde olan araçta 21 inç alaşım jant mevcut. Konseptin öne çıkan bir diğer özelliği ise 274 adet ışıklı yıldızla süslenmiş kapalı ızgarası.

Mercedes CLA Concept

Aracın Tüm Gösterge Paneli Elektronik Ekrandan Oluşuyor

Aracın iç kısmında tüm gösterge paneli elektronik ekran olarak konumlandırılmış. MBUX Superscreen olarak isimlendirilen bu ekran mini LED panelden üüretilmiş. Ayrıca 3 ayrı ekranda 3D grafiklere yer verilmiş. Nvidia çipinden gücünü alan panel tamamen yeni MB.OS işletim sistemine sahip.

Yalnızca 110 KM Olan Elektrikli Motor 235 hp Güç Üretebiliyor

Mercedes firması önceki elektrikli modellerinden daha hafif olan yeni motoru ile dikkat çekiyor. Yalnızca 110 kg ağırlığında olan elektrikli motor 235 hp (175 kW / 238 PS) güç üretiyor.

BYD ve Tesla Gibi Markalarla Mücadele Etmek Hedefleniyor

Mercedes-Benz’de Teknoloji Yöneticisi olarak görev yapan Markus Schäfer CLA Concept’in yeni modeller için şablon görevi yapacağının altını çizdi. Otomobil şirketi Çin dahil tüm önemli pazarlarda BYD ve Tesla gibi markalarla mücadele etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir