Merak Edilen Soruların Cevaplarını Bulduk

Bilgisayarınızda ya da telefonunuzda bazen sonsuzluk işareti yapmamız gerekebilir. Matematiksel işlemin sonucu sonsuz küme çıktığında ya da ölmeyen bir aşkı sembolize etmek istediğinizde bu işaret hayat kurtaracaktır.

Sonsuzluk işareti nasıl yapılır diye merak edenler için bilgisayarınızdan bu işareti yapabilmek için öncelikle denemeniz gereken şey Alt tuşu basılı iken 8734 numarasına basmaktır. Bu işlemin ardından sonsuzluk işareti çıkacaktır. Eğer çıkmadıysa başlat menüsünden tüm programlar sekmesine geliniz. Oradan da donatılar seçeneğine tıkladıktan sonra sistem araçlarını seçiniz. Karakter eşlem menüsü ile karşılaşacaksınız. Bu menüden sonsuzluk işareti de dahil aradığınız pek çok karakteri bulmanız mümkündür.

Türk Telekom İstenmeyen Çağrılar

İstemediğiniz numaraların sizi aramasını engellemek istediğinizde Türk Telekom numara engelleme servislerinden yararlanabilirsiniz. Servisi aktif hale getirmek için Engelle yazıp 5555’e mesaj atmalısınız. Bir numarayı engelleme servisinize eklemek için ise CAGRIENGELLE yazıp boşluktan sonra numarayı yazmanız gerekir. Bu numaralar sizi aradığında çeşitli anonslar dinleyecek olup, asla size o numara aracılığıyla ulaşamayacaklardır. Türkçe veya İngilizce seçiminize bağlı olarak aradığınız kişi şu anda müsait olmadığından çağrı kabul edemiyor, aradığınız kişi şu anda telefona cevap veremiyor gibi seçeneklerden dilediğinizi seçebilir ve sizi arayan engelleme listesindeki numaralara otomatik olarak dinletebilirsiniz. Servis bedeli tüm hatlarda aylık 0,99 TL’dir.

WhatsApp Mesajlarınız Geri Gelsin Mi?

İletişim kanallarının en bilineni haline gelen WhatsApp, ayarlarınıza bağlı olarak mesajların en son yedeğini belleğinde tutar. WhatsApp silinen mesajları yükleme olanağınız da vardır. Bunun için öncelikle uygulamayı silip yeniden yükleyiniz. Yeniden kurulum yaparken WhatsApp size yedekte tutulan mesajlarınızı yeniden yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu soruya geri yükle dediğinizde bellekte tutulan eski mesajlarınız sohbetler bölümüne yüklenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.