Meizu Zero Tanıtıldı

Meizu yeni akıllı telefonu Zero modelini tanıttı. Cihazın tüm detayları haberimizde.

Meizu Zero Teknik Özellikleri

Meizu gerçekleştirdiği lansmanda herhangi bir giriş portuna ve tuşa sahip olmayan dünyanın ilk akıllı telefonuna resmiyet kazandırdı.

Zhuhai merkezli akıllı telefon üreticisi Meizu, Çin’de düzenlediği etkinlikte bir ilke imza attı. Lansman sırasında herhangi bir giriş portuna ve tuşa sahip olmayan telefonunu tanıtan Meizu akıllı telefon sektöründe yepyeni bir devri başlatmayı hedefliyor.

Yetkililer tarafından açıklanan bilgilere göre Meizu Zero, IP68 dayanıklılık sertifikasına sahip. Böylece suya ve toza karşı dayanıklı olan cihaz ilginç tasarımından ziyade dayanıklılığı ile de ön plana çıkmayı başarıyor.

2.5d katmanlı 5.99 inç boyutundaki esnek OLED ekranın üzerine kurulan akıllı telefon ekrandan parmak izi okuma teknolojisini de sunuyor.

Ayrıca yüz tanıma gibi son teknolojileri de bünyesinde bulunduran Meizu’nun yeni amiral gemisinde 20 MP‘lik bir ön kamera yer alıyor.

Meizu yeni cihazının teknik özelliklerini tüm detayları ile açıklamadı. Etkinlikte yalnızca cihazın Snapdragon 845 işlemciden güç alacağı belirtildi.

Meizu yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu akıllı telefonun özel olarak geliştirilen 18W kablosuz hızlı şarj teknolojisini ile şarj edileceği belirtildi.

Böylece kablo kalabalığını da ortadan kaldıran Meizu firmasının kullanıcıları kablosuz çözümlere yönelttiğini de söylemek mümkün.

Ayrıca cihazda iPhone XS modellerinde de bulunan e-sim teknolojisi mevcut. Bu teknoloji ile fiziksel sim kart kullanımı da tarihe karışıyor.

Akıllı telefonun kenarlarında bulunan kapasitif sensörler güç veya ses açıp kapatma tuşu olarak kullanılabiliyor.

Meizu Zero’yu özel kılan bir diğer önemli özellik ise mSound 2.0 ses teknolojisi. Meizu Zero’da herhangi bir hoparlör girişi bulunmadığı için bu ses teknolojisi titreşim yolu ile ses üretebiliyor. Xiaomi Mi Mix modelinde de benzer bir teknoloji bulunuyor.

Cihazda One Mind AI Smart 2 destekli 12 MP Sony IMX380 + 20 MP Sony IMX350 çift kamera mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.