Meizu Super mCharge Teknolojisi Tanıtıldı

Meizu, 10 dakikada yüzde 60 şarj imkanı sunan Super mCharge teknolojisini MWC 2017 etkinliğinde tanıttı. Yeni hızlı şarj teknolojisi ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Çin‘in akıllı telefon piyasasında önemli bir konuma sahip olan firmalardan Meizu, Barselona‘da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi‘nde herhangi yeni bir akıllı telefon modelini sergilemedi.

Etkinlikte Super mCharge teknolojisini tanıtan Meizu, bu teknolojinin kullanıldığı akıllı telefonların 10 dakika gibi kısa bir sürede 0’dan yüzde 60 şarja ulaşabildiğini belirtiyor.

Meizu Super mCharge Teknolojisi Neler Sunuyor?

Meizu’nun dördüncü nesil şarj teknolojisi olan Super mCharge’ı kullanan ve 55 Watt’a kadar güç aktarabilen şarj cihazları, 11 Volt / 5 Amper çıkış gücüne sahip.

Rakipleri ile kıyaslandığında, bugüne kadar en hızlı şarj imkanını sunması ile ön plana çıkan Motorola‘nın Turbo Şarj ve Oppo‘nun Vooc teknolojisi maksimum 25 Watt’a kadar güç aktarabiliyor.

Ayrıca şarj cihazları ile USB kablolarında iyileştirmeye giden Meizu’nun, bu teknolojiyi kullanan akıllı telefonlar ile birlikte sunacağı yeni USB kabloları 20 Volt / 8 Amper’e kadar dayanıklı yapıda olacak.

Meizu bu teknolojiyi kullanarak şarj edilen bir pilin, 800 şarj döngüsünden sonra yüzde 80 verimlilik ile çalışmaya devam edebildiğini ve şarj işlemi sırasında pilin maksimum 39 derece sıcaklığa ulaştığını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir