MediaTek Dimensity 700 Duyuruldu

MediaTek Dimensity 700

MediaTek firması yeni işlemcisi Dimensity 700‘ü duyurdu.

MediaTek Dimensity 700 Teknik Özellikleri

Orta ve üst seviye cihazlarda daha fazla yer almak isteyen MediaTek firması, kısa bir süre önce yeni işlemci iddiaları ile gündemdeydi. Firma yaptığı lansmanda orta seviye modelleri hedeflediği yeni işlemcisi MediaTek Dimensity 700‘e resmiyet kazandırdı.

Qualcomm firması ile olan rekabeti daha da üst seviyeye çıkarmak isteyen MediaTek, yeni hamleleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. 5G teknolojisinin daha fazla kullanıcıya ulaşmasını amaçlayan MediaTek firması, birkaç gün önce Dimensity 720’yi duyurmuştu. Şimdi de Dimensity 700’ü tanıtan firma 2021’in ilk çeyreğinde işlemci tedariğine başlayacağını açıkladı.

İşlemcinin Grafik Tarafında Mali-G57 MCU Bulunuyor

7 nm teknolojisi ile üretilen bu işlemcide, 2.2 GHz saat hızında çalışan 2 adet Cortex-A76 ve 6 adet Cortex-A55 çekirdek bulunuyor. Helio G80 işlemcilerden tanıdığımız Mali-G57 MCU grafik birimine sahip olan işlemci günümüz standartlarını karşılıyor.

Geliştirdikleri yeni işlemcide 5G Carrier Aggregation (2CC 5G-CA) ve Dual 5G desteğinin yer aldığını ifade eden firma yetkilileri, VoLTE benzeri bir sistem olan VoNR teknolojisinin işlemcide konumlandırıldığının altını çizdiler.

Yeni İşlemci 5G UltraSave Teknolojisi İle Donatılmış

MediaTek firmasının geliştirdiği 5G UltraSave teknolojisine de sahip olan işlemci batarya performansı tarafında da rakiplerini oldukça zorlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.