Mantle’da Büyük Artış: MNT Coin Yorumları

Mantle MNT Coin

Kripto para piyasasında her dönemde farklı alanların ön plana çıktığını görüyoruz. Örneğin; 2020 – 2021 yıllarında metaverse coin’leri ve NFT’lerin oldukça popüler olduğuna şahit olmuştuk. Günümüzde ise DeFi ve yapay zeka alanındaki kripto paraların ön plana çıktıkları görülüyor.

Bi DeFi Coin’i Gözle Görülür Artış Kaydetti

Birer kripto para haber sitesi olan COINTURK ve COINTURK NEWS’te de ifade edildiği gibi kripto veri ve fiyat sağlama platformu CoinGecko, kripto para piyasasındaki son önemli gelişme olarak Layer 2 ağı Mantle‘ın (MNT) fiyatında kayda değer bir yükseliş olduğunu gösteriyor. Son 24 saat içinde MNT’nin fiyatı yüzde 20’nin üzerinde yükselerek yaklaşık 0,95 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Öte yandan Mantle’ın MNT‘sinin etkileyici yükselişi, Mantle DeFi ekosistemine yönelik artan ilgi ve güvenin bir yansıması olarak görülüyor. Yatırımcılar ve trader’lar Mantle’ın sunduğu DeFi tekliflerinin potansiyeli konusunda giderek daha iyimser hale geliyor ve bu da altcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmasına katkıda bulunmuş durumda. Mantle DeFi ekosisteminin devam eden inşası ve gelişimi, kripto para meraklıları arasında heyecanı körüklüyor.

Bunlara ek olarak yatırımcılar ve analistler Mantle ekosistemindeki gelişmeleri yakından takip ederken, önümüzdeki günlerde daha fazla büyüme bekliyor. MNT’nin fiyatındaki artış, Layer 2 ağlarının kripto para dünyasındaki, özellikle de DeFi alanında ölçeklenebilirliği ve verimliliği artırma potansiyelini ortaya koyuyor.

Mantle (MNT) Nedir?

Mantle (MNT) Ethereum blockchain’inin ölçeklendirme sorunlarına çözüm getirmek için tasarlanmış, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu bir ağdır. Ethereum’daki mevcut akıllı kontratlar ve araçlar, Mantle Network üzerinde sadece minimal değişikliklerle çalışabilir, bu da geliştiricilere Ethereum’un güvenliği ve merkeziyetsizliğini korurken daha düşük işlem ücretleri ve daha yüksek işlem hızları gibi avantajlar sunar​​.

MNT Coin, Mantle Network’ün yerel token’ıdır ve ağın temel işlevlerini destekler. Mantle ekosistemindeki işlemleri kolaylaştırır, ağ ücretlerini öder ve topluluk tarafından yönetim süreçlerinde kullanılır. MNT Coin, Mantle Network’ün işleyişinde çok yönlü bir role sahip olup, gaz ücretlerini ödemek, Mantle ekosisteminin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamak ve topluluk yönetiminde kullanılmak üzere tasarlanmıştır​​.

Kaynak: https://coin-turk.com/fiyati-1-dolara-dayandi-defi-cenneti-olarak-gosterilen-bu-altcoin-rekor-kirdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir