LOL RP Kodları

Sen Kimsin?# Tilki Ateşi Ahri Ionia güney ormanlarında birlikte yaşadığı diğer tilkilerin aksine Ahri, etrafındaki büyünün etkisini hissediyor ve onu bekleyen bir kaderin olduğuna inanıyordu. Sahip olduğu tilki vücudu sanki ona yeterli değilmiş gibi geliyordu. Lol rp kodları bilginkadin.com üzerinden bulunabilir. Her zaman daha büyük bir bütünün parçası olmayı arzularken en sonunda gerçek isteğini fark etti. Bir insan olmak… Bu isteğinin imkânsızlığının farkında olmasına rağmen inanmaya devam etti.

league-of-legends

Ahri bir gün bu derin ısrarlarının sonucunda kendini insan yapımı bir savaşın içinde buldu. Çoktan sona ermiş olan savaşta hiçbir kazanan yoktu. League of Legends rp kodları için aşağıdaki siteye bakmalısınız. Etrafa sere serpe dağılmış ölmek üzere olan askerlerin bedenleri bir şekilde Ahri’yi kendilerine çekiyordu. Ahri’nin bembeyaz kürkünün ışıltısı, yaralı askerlere her yaklaştığında daha da artıyordu. Bir an sonra Ahri’nin dikkatini ışıltıdan gözlerini koruyan bir adam çekti. Tilkinin parlak ışığı karşısında ellerini gözüne siper eden adamın dayanacak gücü kalmamıştı. Öyle ki karnında açılmış kocaman kurtlu yara bile onu bu ışıltı kadar rahatsız etmiyordu. Ahri, ölümün kıyısında olan bu adama dikkatle baktı. Sağ ön ayağını adamın yarasına doğru uzattığında birden bire yoğun bir enerjinin vücudunu doldurduğunu hissetti. Büyük gücün etkisiyle bayılan Ahri uyandığında tamamen değişmişti.

Eskiden sahip olduğu parlak beyaz tüyler ve kısa bodur bacaklar yerini esnek uzun bir kadın vücuduna bırakmıştı. Saçları gecenin karanlığından daha siyah gözleri tilkiliğinin kanıtı olarak parlak bir sarı rengindeydi. Ahri, biraz kendine geldiğinde dileğinin tam olarak gerçekleşmediğini fark etti. League of Legends LOL RP Kodları için bilgin kadin sitesini incelemelisiniz. Her ne kadar insana benzer bir görünüm elde etmiş olsa da gözleri, kafasının üstüne kulakları ve dokuz kuyruğuyla bir insan olmadığı kesindi ancak tilki de değildi… İki tarafın arasında kalmış olan Ahri, üzüntü ile düşündü.

En sonunda başladığı işi bitirme kararı alarak kurnazlık sanatına el attı. Kurnaz tilki, insanların arasına karışarak erkekleri ayarttı ve onların hayat enerjilerini sömürmeye başladı. Enerji vücuduyla her birleştiğinde amacına bir adım daha yaklaşan Ahri, zaman geçtikçe insanlaşmasının da etkisiyle pişmanlık duymaya başladı. Artık öldürdüğü her insanın ardından derin bir sessizlik duyuyordu. Bu ona daha önce hiç tatmadığı bir duyguyu gösteriyordu. Ahlak… Daha fazla dayanamayarak kendini olduğu gibi kabul etti ve enerji çekmeyi bıraktı.

İnsanlığın karşısına olduğu haliyle çıkacaktı. Ahri, “League of Legends”in temel 40 şampiyonundan biridir. Aslında Kore sunucusunun açılısını kutlamak için Riot Ezreal tarafından tasarlanmıştı. Doğu Asya”daki “Dokuz Kuyruklu Tilki” efsanesinin farklı özelliklerini taşımaktadır. Kore, Çin ve Japon mitolojilerinde farklı versiyonları bulunan bu efsanevi yaratığın birçok farklı özelliğe sahip olduğu bilinir. Japon mitolojisindeki kyuubinin yani dokuz kuyruklu tilkinin adı “Kitsune”dir. Kitsune, bembeyaz kürklü büyülü bir yaratıktır. Şekil değiştirme özelliğine sahiptir bu sayede insanlar arasına rahatlıkla karışabilir. İnari adı verilen Japon tilki tanrıya taptıkları söylenir. Bu sebepledir ki Japonya”da birçok İnari tasvirinde tapınak bulunmaktadır. İnari’nin dünyadaki görevi gökyüzü ile yeryüzü arasında elçilik yapmak, haber taşımaktır. Ünlü bir anime olan “Naruto” ‘da da bu tarz bir öge olan kyuubi kullanılmıştır. Ayrıca Ahri’nin elindeki büyülü enerji küresi, “Naruto” animesinde ki “Rasengan” tekniğini oldukça andırmaktadır. Ama tamamen o demek oldukça yanlış olur.

Kore mitolojisindeki “Gumiho” adı verilen yaratık, erkeklerin beden ve ruhlarını ele geçirmek için şekil değiştirerek güzel kadınlara dönüşen büyülü tilkilerdir. Bu özellikleri tamamen Ahri’yi yansıttığından, Ahri’nin büyük ölçüde “Gumiho”lardan esinlendiğini çıkarabiliriz. Çin mitolojinde ise dokuz kuyruklu tilkinin özellikleri tilki ateşi ve tilki özü tekniklerini kullanmasıdır. Ahri’nin kullandığı teknikler yine bu mitolojik yaratığın özellikleriyle de örtüşmektedir. Ahri’nin oluşturulma ve esinlenme kaynakları bu şekildedir. Bunun dışında Ahri’nin oyun içindeki dansı “Girls’ Generation” grubunun danslarından alınmıştır. Kostümlerine gelecek olursak ilk kostümü olan “Hanedan Ahri” Kore sunucusu adına Kore’nin geleneksel kıyafetine uygun olarak tasarlanmış bir kostümdür. İkinci kostümü olan “Gece yarısı Ahri” onun geceleri insanları avladığı halini göstermektedir.

Üçüncü kostümü “Tilki Ateşi Ahri” bir internet tarayıcısı olan “Mozilla Firefox”a bir referanstır. Dördüncü kostümü “Popstar Ahri”, yine “Girls’ Generation” grubuna referanstır. Bu grubun başka bir dansı kostümün dans efekti olarak kullanılmıştır. Eğer “Popstar Ahri” ile Mavi Golem’in önünde dans ederseniz golem de dansınıza eşlik edecektir. Ek olarak “Popstar Ahri”nin Kore sunucusunda kendine özel seslendirmesi vardır. Challanger ya da Türkiye serverindeki adı ile “Gözüpek Ahri” 2015 sezonunun başlangıcını kutlamak çıkartılan kostümdür. Aynı konsept ile Nidalee, 2016 sezonunun başlangıcı adına çıkarılmış bir kostüme sahiptir. “Okullu Ahri”, Kore ve Japonya’daki lise üniformalarından esinlenilen bir kostümdür.

Aynı kostüm serisindeki diğer şampiyonlar olan Darius,Ekko ve Vladimir farklı ülkelerin öğrenci tarzlarına göndermeler içermektedir. “Arcade Ahri” ,gameboy,piksel oyunları temasında çıkarılmış kostümlerden biridir. Oyun içerisinde kuyruğu sürekli renk değiştirdiği için oyun içerisinde görüntüsü sürekli değişen nadir kostümlerdendir. Kostümün kulak kısmı şu sıralar Dumbledoge’nin de kullandığı kedi kulaklıklarındandır. Ayrıca splash artında sol altta gösterilen dokuz can Ahri’nin dokuz kuyruğuna ve kedilerin dokuz canlı olmasına göndermedir. Son olarak Ahri’nin bütün şampiyonlar içerisinde tek ilişkisi olduğu şampiyon Wukong’dur. Bunun bir kaç sebebi vardır.

İlk sebebi hikâyesel evrende Wukong ile karşılaşan Ahri, onun kendisi gibi hiçbir yere ait olmayan, dışlanmış biri olduğunu düşünür ve onunla arkadaş olur. İkinci sebebi ikisinin de yarı hayvan yarı insan şeklinde olmalarıdır. Üçüncü ve son sebebi ise Ahri ve Wukong ikilisinin aynı mitolojik evrenden gelmeleridir. Bunlar “Dokuz Kuyruklu Tikli” ve “Maymun Kral Son Goku”dur. Lol rp kodları için http://www.bilginkadin.com/web/lol-bedava-rp-kodlari-2015-2016/ adresine bakabilirsiniz.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.