LG, Android Wear 2.0 işletim sistemi ile çalışan yeni Watch Style ve Watch Sport model akıllı saatlerini duyurdu. Yeni akıllı saatlerin tüm detayları, çıkış tarihleri ve satış fiyatları haberimizde.

Google, giyilebilir teknoloji alanında hareketliliğe neden olan Android Wear 2.0 işletim sistemi ile, LG tarafından üretilecek olan iki yeni akıllı saat modelini satışa sunacağını açıklamıştı.

Ortaya çıkan onlarca sızıntının ardından nihayet, LG yeni Watch Style ve Watch Sport model akıllı saatlerini duyurdu.

Android Wear 2.0 ile kutudan çıkan LG Watch Style ve LG Watch Sport model akıllı saatlerin teknik özelliklerini ve tasarımlarını yakından inceliyoruz.

LG Watch Style Özellikleri

LG Watch Style modeli, 1.2 inç büyüklüğündeki dairesel P-OLED ekranında 360 x 360 piksel çözünürlük sunuyor.

Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısı ile donatılmış olan Watch Style, Qualcomm tarafından geliştirilmiş olan Snapdragon Wear 2100 yonga setinden gücünü alıyor.

28nm teknolojisi ile üretilen ve 1.2 GHz hızında çalışan 4 adet ARM Cortex A7 çekirdeğine ev sahipliği yapan Snapdragon Wear 2100 yonga seti, grafik tarafında Adreno 304 GPU‘dan güç alıyor.

512 RAM’e ve 4 GB dahili depolama alanına ev sahipliği yapan akıllı saat, IP67 sertifikası ile güçlendirilmiş paslanmaz çelik gövdesi ve deri kayışları ile oldukça şık bir görünüm sunarken, 240 mAh kapasiteli bataryadan besleniyor.

LG Watch Sport Özellikleri

Watch Style modelinde olduğu gibi Snapdragon Wear 2100 yonga setinden güç alan ve 768 MB RAM’e ev sahipliği yapan LG Watch Sport modeli, 1.38 inç büyüklüğündeki P-OLED ekranında 480 x 480 piksel çözünürlük sunuyor.

4 GB dahili depolama alanına sahip olan ve 430 mAh kapasiteli bataryadan gücünü alan Watch Sport, Bluetooth, Wi-Fi ve LTE bağlantı seçeneklerinin yanı sıra GPS, NFC, kalp atış hızı sensörü ve barometre gibi ek özellikleri ile dikkat çekiyor.

LG Watch Style ve Watch Sport Çıkış Tarihi

Akıllı saatler 10 Şubat’ta ABD‘de ve sonrasında sırasıyla Kanada, Rusya, Güney Kore, Tayvan ve İngiltere‘de satışa sunulacak.

LG Watch Style ve Watch Sport Fiyatı

LG Watch Style 249 dolar ve LG Watch Sport modeli ise 349 dolar fiyat etiketi ile satışa çıkacak.