LG Q42 Tanıtıldı

LG Q42

LG yeni akıllı telefonu Q42 modelini resmi olarak tanıttı.

LG Q42 Teknik Özellikleri

LG firması LG Q42 olarak bilinen ve uzun zamandır sızıntıları ile teknoloji gündemini meşgul eden yeni bir bütçe dostu olması beklenen akıllı telefonunu sessiz bir şekilde tanıttı. LG Q42 farklı arka tasarımı ile resmiyet kazandı.

LG firması akıllı telefon tasarımını 2020 yılında daha orijinal hale getirmenin farklı bir yolunu buldu diyebiliriz. Başlangıcı ise LG Wing modelinde uygulamıştı. Farklı tasarıma sahip olan 2. akıllı telefon LG Q42 diyebiliriz.

Tasarım tamamen normal fakat arka kısım oldukça sıra dışı görünüyor. Arka kapağın üzerine LG’nin benzersiz dalga modeli adını verdiği bir tür film ya da çıkartma yapıştırılmış. Böylece sadece bu etiketi, rengini ve desenini değiştirerek yeni tasarımı kolayca yenileyebilir.

LG Q42

Cihazın özelliklerine ve fiyatına gelecek olursak fiyatı şimdilik belli değil. Ancak bütçe dostu bir akıllı telefon olması bekleniyor. 6.6 inç diyagonal geniş bir ekranla kullanıcıların karşısına çıkan cihazda HD+ çözünürlük mevcut. Mobil işlemcisine gelecek olursak akıllı telefonda MediaTek Helio P22 konumlandırılmış.

Akıllı telefonda 3 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Cihaz 13 megapiksel ana kamera, 5 megapiksel süper geniş açılı lens, 2 megapiksel makro kamera, 2 megapiksel derinlik sensörü arka 4’lü kamera ve 8 megapiksel ön kameraya sahip.

Akıllı telefonun batarya kapasitesi ise 4.000 mAh. Cihaz 165 x 76,7 x 8,4 mm boyutlarında ve 184 gram ağırlığında. Akıllı telefonda USB-C ve Bluetooth 5.0 desteği de mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir