LG KizON ile Çocuklar Kaybolmayacak!

Giyilebilir teknoloji ürünleri kullanım alanını her geçen gün geliştiriyor. LG’nin KizON adlı bilekliği, çocukların ebeveyneleri tarafından anlık olarak takip edilmesini sağlıyor.

Giyilebilir teknoloji artık yaşamın her alanında daha fazla yer buluyor. LG‘nin son giyilebilir ürünü ise hem çocuklara hem ailelere yönelik. KizON adlı bileklik ailelere çocuklarını anlık olarak takip etme şansı sunarken, çocuklar için de eğlenceli bir deneyime kapı açıyor. Aileler, KizON bileklik sayesinde GPS ve Wi-Fi aracılığıyla sağlanan konum bilgilerini mobil uygulama üzerinden takip edebiliyor.

lg-kizon-1

Takip etme ve görüşme

Okul öncesi ve ilkokula yeni başlamış çocuklara yönelik geliştirilen ürünün tek amacı takip değil. KizON bileklik, hem ebeveynlere hem de çocuklara görüşme yapma olanağı sağlıyor. Anne ve babalar KizON mobil uygulamasından çocuklarını arayabiliyor. Çocukların gelen çağrıya cevap vermemesi durumunda bilekliğin dahili mikrofonu 10 saniye içerisinde devreye giriyor. Çocukların da KizON bilekliği kullanarak tek tuş ile önceden belirlenmiş numarayı araması mümkün.

Suya ve lekeye dayanıklı

36 saat kullanım süresi sunan KizON bileklik, pil ömrünün yüzde 25‘in altına düşmesi halinde uyarı veriyor. Suya ve lekeye karşı dirençli olan cihaz, mavi, pembe ve yeşil renk seçenekleriyle geliyor. Yeni ürün hakkında konuşan LG Electronics CEO’su Dr. Jong-seok Park, KizON‘un çocukların yanı sıra yaşlılar için de uygun bir ürün olduğuna dikkat çekiyor.

lg-kizon-2

Üçüncü çeyrekte gelecek

LG KizON lansmanının 10 Temmuz günü Güney Kore‘de gerçekleştirileceği, ürünün Kuzey Amerika ve Avrupa‘da bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkacağı gelen bilgiler arasında. Cihazın fiyatı hakkında ise henüz bir açıklama yok.

Kaynak: ShiftDelete

 534 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir