LG, amiral gemisi G6‘nın yeni varyantlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kore‘li Etnews sitesine göre firma, LG G6 Pro ve LG G6 Plus modellerini çok yakında piyasaya sürecek.

LG, Şubat ayında MWC‘de tanıttığı G6 modelini yakın zamanda satışa sunmuştu. 18:9 ekranı ve ince çerçevesi ile oldukça dikkat çeken LG G6’nın G6 Plus ve G6 Pro modellerinin de Haziran ayı sonunda piyasaya sürüleceği iddia edildi.

Kore’li kaynaklara göre LG yakın zamanda G6’nın iki yeni varyantını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. LG G6 Plus ve G6 Pro ismi ile gelecek olan modellerin G6’dan belirgin bir farkları yok.

LG G6 Plus, kablosuz şarj özelliği ve 128 GB’lık dahili depolama alanı ile gelecek. LG G6 Plus’ın 890 dolar fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. 32 GB depolama alanı ile gelecek olan Pro sürümü ise 700 dolardan satılacak.

LG G6 Pro ve LG G6 Plus modelleri LG G6 ile aynı ekran, aynı RAM ve aynı işlemciye sahip olacak. Yani LG’nin G6’da en çok eleştirildiği konu olan Snapdragon 821 işlemci iki modelde de kullanılmaya devam edecek. Her iki akıllı telefon da Haziran ayı sonunda Güney Kore‘den başlayarak satışa sunulması bekleniyor.