Lexus Uçan Kaykay Üretti

Geleceğe Dönüş serisinin hayranlarına iyi haber. Lexus, yayınladığı Amazing in Motion serisinin yeni videosunda uçan kaykayın ilk görüntülerini paylaştı.

lexus-ucan-kaykay

Lexus “Amazing in Motion” video serilerinde üzerinde çalıştığı yeni teknolojik tasarımları tanıtmaya devam ediyor. Bunlardan en sonuncusu Geleceğe Dönüş film serisinin hayranlarının da yakından tanıdığı ve dört gözle beklediği hoverboard, yani uçan kaykay.

Nasıl Çalışıyor Bu Hoverboard?

Kuantum kilitlenmesi olarak bilinen cisimleri havada asılı tutabilme teknolojisi o kadar yeni değil ancak gerçek hayatta uygulamaya henüz aktif olarak geçilemedi. Bunun nedeni bir cismi havada tutmak için gereken şeyler. Bunlar sıvı azot (nitrojen) ile soğutulmuş süperiletkenler ve çok güçlü mıknatıslar. Basitçe özetlemek gerekirse soğutulmuş süperiletkenler mıknatısların oluşturduğu manyetik alanı iterek cismin havada asılı kalmasını sağlıyorlar. Lexus’un ürettiği hoverboard da bu mantıkla çalışıyor.

Peki Bu Kaykayı Kullanabilecek Miyiz?

Lexus Hoverboard şu an için araştırma ve geliştirme aşamasında. Ayrıca süperiletkenlerin maliyetlerinin yüksek olmalarından dolayı yakın zamanda piyasaya çıkmayacağına eminiz. Yine de umudumuzu kaybetmememiz gerek.

1 Yorum

  1. Paylaşımlar güzel ve bilgilendirici olmuş elinize sağlık. Birde benim paylaştıklarıma göz atmak isterseniz http://onlinemagaza24.com adresini inceleyebilirsiniz. Ayrıca yakında açılacak olan buypasa.com adresine girip paylaştığımız marka ve modellerde ürünleri satın alıp onlarca sanal dükkana gözatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.