Lenovo çentikli yeni akıllı telefonu Z5 modelini tanıttı. Cihazın tüm detayları ve satış fiyatı haberimizde.

Lenovo Z5 Teknik Özellikleri

Tamamen çerçevesiz akıllı telefon olarak teknoloji gündeminde haberleri çıkan, bugüne kadar hep bu şekilde lanse edilmesi beklenen Lenovo Z5 beklentilerin dışında bir tasarım ile resmiyet kazandı.

Cihazın ekranı tamamen çerçevesiz olmak yerine Android ekosisteminde alıştığımız çentikli tasarıma sahip. 6.2 inç büyüklüğündeki ekran 19:9’luk görüntü oranı sunuyor.

İşlemci tarafında ise Kryo 260 çekirdeklerinden gücünü alan Snapdragon 636 bulunuyor. 1.5 GHz saat hızına sahip bu işlemciye Adreno 509 grafik yongası eşlik ediyor.

Akıllı telefonda 6 GB RAM 64 veya 128 GB dahili depolama alternatifleri mevcut.

Yapay zeka destekli çift kamera düzeni cihazın arka kısmında buluuyor. 16 MP + 8 MP‘lik ana kamera yapay zeka ile eş zamanlı olarak çalışıyor. Ön kamera ise 8 MP ve yapay zeka desteğini beraberinde getiriyor.

Akıllı telefonda 3.300 mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor. Bu bataryayı 18W ile hızlı bir şekilde şarj etmek mümkün. ZUI 4.0 arayüzünü kullanan akıllı telefon Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile kutudan çıkıyor. Lenovo’dan Chang Cheng‘in açıklamasına göre Android P işletim sistemi çok kısa bir süre sonra akıllı telefona gelecek.

Lenovo Z5 Fiyatı

Cihazın 6 GB RAM / 64 GB dahili depolama alanı bulunan versiyonu 202 dolar ve 6 GB RAM / 128 GB dahili depolama alanı bulunan versiyonu ise 280 dolar.