Halo klavyesi ve kolay taşınabilir yapısı ile dikkat çeken Lenovo Yoga Book incelemesi sizlerle. Dizüstü bilgisayarın tüm detayları incelememizde.

Lenovo Yoga Book incelememizde Halo klavye, çizim kabiliyeti ve kompakt yapısı ile oldukça dikkat çeken dizüstü bilgisayara yakından bakıyoruz.

Lenovo Yoga Book Özellikleri

İncelediğimiz Yoga Book modeli Windows 10 işletim sistemine sahip. Ancak cihazın bir de Android işletim sistemli farklı bir varyasyonu daha var.

Dizüstü bilgisayarın tasarım özelliklerine baktığımızda sadece 690 gram ağırlığı ile kolay taşınabilir bir yapıda olan Yoga Book‘ta alüminyum-magnezyum karışımı bir kasa mevcut. Tasarımda en çok dikkat çeken unsur Halo klavye. Fiziksel klavyeden farklı olarak sanal tuşlar kullanan Lenovo, böylece bu alanı hem klavye hem de bir çizim alanı olarak kullanılabilir hale getirmiş. Ancak bu klavyede yazı yazmak, fiziksel klavyeye oranla gerçek anlamda zor.

Kutu içeriğinden çıkan özel kalem ile ön bölümü bir çizim alanına çevirip farklı uygulamalarda çizim yapmak mümkün. Dizüstü bilgisayarın 360 derece döndürülebilir yapıda olduğunu da belirtelim.

10.1 inç ekran boyutuna sahip olan dizüstü bilgisayar 1.920 x 1.200 çözünürlük sunuyor ve IPS LCD panele sahip. Cihazın ekran kasa oranı ise beklenilenin altında kalıyor. Ekranın parlaklık seviyesi 400 nit.

Donanım tarafına baktığımızda Intel Atom x5-Z8550 işlemcisinden gücünü alan dizüstü bilgisayarda, 4 GB RAM ve 64 GB’a kadar depolama alanı bulunuyor. Günlük kullanımda herhangi bir sorun yaşatmayan bu donanım, Windows 10’la birlikte akıcı bir kullanım deneyimi sunuyor. Cihazın içinde yer alan 8.500 mAh batarya kapasitesi 13 saate kadar kullanım vadediyor.

Lenovo Yoga Book Artıları

Kolay taşınabilirlik

Çizim kabiliyeti

Ses performansı

Uzun pil ömrü

Lenovo Yoga Book Eksileri

Halo klavyede yazı yazmak oldukça zor

Ekran çerçeveleri kendisini çok belli ediyor

Lenovo Yoga Book Teknik Özellikleri

Boyutlar ve ağırlık: 256.6 x 9.6 x 170.8 mm / 690 gram

Ekran: 10.1 inç 1.920 x 1.200 IPS LCD

İşlemci: Intel Atom x5-Z8550

RAM: 4 GB

Depolama: 64 GB

İşletim Sistemi: Windows 10

Batarya: 8.500 mAh