Lenovo Yoga Book 9i Tanıtıldı

Lenovo Yoga Book 9i

Lenovo dünyanın ilk çift OLED ekranlı dizüstü bilgisayarı Yoga Book 9i modelini resmi olarak tanıttı.

Lenovo Yoga Book 9i Teknik Özellikleri

Katlanabilir veya çift ekranlı cihazların sayısı artmaya devam ediyor. Birçok firmanın akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar modellerinde katlanabilir ekranlı çözümler sunduğu görülüyor. Lenovo şirketi ise bu duruma farklı bir çerçeveden bakarak yeni Lenovo Yoga Book 9i modeline CES 2023 fuarında resmiyet kazandırdı.

Bir yanı ile dizüstü bilgisayar diğer yanı ile tablet olarak adlandırabileceğimiz yeni Yoga Book 9i farklı tasarımıyla dikkat çekiyor. Farklı şekilde konumlandırılabilen bir klavyeyle birlikte sunulan yeni dizüstü bilgisayar 2 ekran üst üste olarak kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca bilgisayarı fiziksel klavye olmadan klasik bir laptop gibi kullanmak mümkün.

2 Ekrana İhtiyaç Duyanlar İçin Oldukça Kullanışlı

Dünyanın ilk çift OLED ekranlı dizüstü bilgisayarı olarak ifade edilen yeni Yoga Book 9i 2 ekrana ihtiyaç duyan kullanıcılar için oldukça dikkat çekici olabilir. Dışarıdan bakıldığında klasik bir laptop gibi görünen cihaz açıldığında birçok seçenek sunuyor.

Üst üste ve yan yana kullanılabilen 2 ekranlı model fiziksel klavye yardımı ile tam bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor. Ayrıca oldukça geniş ekranlı bir laptop olarak da kullanılabiliyor. Bilgisayarın yanında çizim ve not almak amacıyla bir de kalem bulunuyor.

 Cihazda 13. Nesil Intel Core i7-U15 İşlemci Mevcut

13 inçlik 2 ekranıyla dikkat çeken cihazın gövdesinin altında 13. nesil Intel Core i7-U15 işlemci mevcut. Intel Iris Xe grafik teknolojisiyle desteklenen modelde 16 GB RAM bulunuyor. Çift ekranlı dizüstü bilgisayar dahili depolama tarafında ise 512 GB ve 1 TB olarak 2 seçenek sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir