Lenovo, uygun fiyatlı yeni akıllı telefonu Vibe C2‘yi tanıttı. Cihazın tüm detayları haberimizde.

lenovo-vibe-c2

Akıllı telefon pazarında diğer rakiplerine karşı biraz pasif kalmış olsa da ürettiği telefonlar ile sektörde kendini kanıtlamayı başaran Lenovo, yeni akıllı telefonu Vibe C2’yi resmi olarak duyurdu.

Lenovo Vibe C2 Özellikleri

Bütçe dostu yapısı sayesinde giriş seviyesi bir akıllı telefon olarak değerlendirilen Lenovo Vibe C2, gücünü MediaTek’in geliştirmiş olduğu 1 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli MT6735P işlemciden ve Mali-T720 GPU’dan alıyor.

1 GB RAM’in yer aldığı akıllı telefonda kullanıcıların tercihine göre 8 GB veya 16 GB depolama kapasitesi sunuluyor. Ayrıca bu kapasitenin yetersiz kalabileceğini göz ardı etmeyen Lenovo, microSD kart yuvası sayesinde depolama alanını artırmaya olanak tanıyor.

5 inç büyüklüğünde HD IPS ekranın kullanıldığı Vibe C2, 8 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamerayı üzerinde barındırıyor. Çift SIM kart desteğine sahip olan akıllı telefon 2.750 mAh kapasiteli bataryadan beslenirken, kutudan Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi ile çıkıyor.

Şu an için duyurusu Lenovo Rusya tarafından yapılan Vibe C2 için çıkış tarihi ve fiyat bilgisi açıklanmadı. Bunun nedeni olarak ise Lenovo’nun telefonu Rusya ile sınırlı tutmayarak dünya genelinde satışa çıkarmak istediği söyleniyor.