Lenovo Moto Z ailesinde orta segmentte yer alan ve büyük batarya kapasitesi ile dikkat çeken Lenovo Moto Z Play incelemesi sizlerle.

Lenovo Moto Z Play Özellikleri

Lenovo Moto Z Play, 5.5 inç boyutlu Super AMOLED ekranda 1.920 x 1.080 ekran çözünürlüğü sunuyor. 403 ppi değerine sahip olan ekranın, gövde ile oranı ise yüzde 69.1 seviyesinde. Qualcomm yapımı Snapdragon 625 işlemcisine, Adreno 506 grafik yongasına sahip olan akıllı telefon, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza gibi özelliklere sahip.

Akıllı telefonun arka kısmında, f/2.0 diyafram açıklığı sunan 16 megapiksel çözünürlüklü kamera yer alıyor. Bu kamera, 4K ve 1080p çözünürlüklerde 30 FPS, 720p çözünürlükte ise 120 FPS hızlarda video çekim imkanı sunuyor.

Ön kısımda ise f/2.2 diyafram açıklığına sahip 5 megapiksel çözünürlüklü bir kamera mevcut. Bu kamera da 1080p video kaydı yeteneğine sahip.

Android 6.0.1 Marshmallow yüklü gelen akıllı telefona Android 7.0 Nougat güncellemesi de geldi. Akıllı telefonun 3.510 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olduğunu da belirtelim.

Lenovo Moto Z Play Tasarımı

Lenovo Moto Z Play, tasarım noktasında ilk olarak kalın oluşu ile dikkat çekiyor. Moto Z gibi ince bir telefondan sonra seride böyle bir modelin olması biraz şaşırtıcı oldu. Teknik verilere göre 7 mm kalınlığa sahip olan akıllı telefon, algısal olarak daha kalınmış gibi bir hissiyat yaşatıyor.

Bunun dışında ise akıllı telefonun şık ve sağlam bir yapıya sahip olduğunu belirtelim. Akıllı telefonun iri yapısına ise küçük ses kontrol ve güç düğmesi ise pek de yakışmamış. Ekranın alt kısmında yer alan parmak izi okuyucu kare yapısı ile dikkat çekiyor.

Arka kısımda ise Moto Z modelinde olduğu gibi iri bir çerçeveye sahip olan kamera ve alt kısımda ise Moto Mods bağlantı pinlerinin bulunduğu alan dikkat çekici görünüyor.

Lenovo Moto Z Play Artıları

Yüksek pil kapasitesi

Akıcı arayüz

Başarılı kamera deneyimi

Sağlamlık hissiyatı

Lenovo Moto Z Play Eksileri

Kalın tasarım

Kamera çıkıntısı biraz fazla

Lenovo Moto Z Play Teknik Özellikleri

İşlemci: Snapdragon 625

GPU: Adreno 506

RAM: 3 GB

Hafıza: 32 GB + microSD

Ekran: 5.5 inç Super AMOLED

Çözünürlük: 1.920 x 1.080

Arka kamera: 16 megapiksel f/2.0

Ön kamera: 5 megapiksel f/2.2

Batarya: 3.510 mAh