Lenovo Legion 7 Duyuruldu

Lenovo Legion 7

Lenovo yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı Legion 7 modelini resmi olarak duyurdu.

Lenovo Legion 7 Teknik Özellikleri

AMD firmasının kısa bir süre önce tanıttığı Ryzen 5000 serisi işlemcilerinden gücünü alan oyuncu dizüstü bilgisayarı, ekran özellikleri ve tasarımı ile oldukça dikkat çekiyor.

Intel işlemci ve NVIDIA ekran kartlı Legion 7’nin AMD tabanlı bir versiyonu olarak karşımıza çıkan dizüstü bilgisayar, sahip olduğu ekran özelliği ile dünyada ilk ünvanını kazanmış oldu. Lenovo Legion 7‘nin tasarımı ise her oyuncunun beğeneceği tarzda.

Cihaz 16 inç büyüklüğünde QHD çözünürlük sunan bir ekrana sahip. Bu ekran boyutu ve sunulan çözünürlük daha önce hiçbir teknoloji firması tarafından tercih edilmemişti. sRGB renklerin yüzde 100’e sahip olan ekran, düşük mavi ışık salınımı konusunda da TÜV Rheinland şirketi tarafından sertifikalandırılmış. Yalnızca bunlarla yetinmeyen Lenovo firması, dizüstü bilgisayarın ekranında Dolby Vision ve VESA DisplayHDR 400 sertifikalarını da konumlandırmış.

Oyuncu dizüstü bilgisayarı NVIDIA‘nın GeForce RTX 3000 serisi GPU’larını kullanıyor. Neredeyse çerçevesiz olan ekranın sahip olduğu 165 Hz yenileme oranı, yüksek fps isteyen oyuncuları etkilemeyi başaracak diyebiliriz. Ayrıca bu dizüstü bilgisayarın NVIDIA G-SYNC desteğine sahip olduğunu, bunun da yırtılma ya da anlık fps kayıpları gibi durumların önüne geçmeyi amaçladığını belirtelim.

Lenovo firmasının yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı AMD Ryzen 9 5900H işlemcisinden gücünü alıyor. Tam bir oyun canavarı olarak lanse edilen bu işlemciyi soğuk tutmanın zor olduğunun farkında olan Lenovo, özel teknolojisi Coldfront 3.0 ile hem işlemciyi hem de SSD gibi diğer donanım bileşenlerini soğuk tutacağını ifade ediyor. Ayrıca bu teknoloji yapay zeka desteği ile gereksiz güç tüketiminin de önüne geçecek.

Cihazın tasarımına baktığımızda bu oyuncu dizüstü bilgisayarının neredeyse her yerinin ışıklı olduğu görülüyor. Oyuncular logo, soğutucu fanlar, çerçeve ve klavye üzerinde şık diyebileceğimiz bir ışıklandırma ile karşılaşacaklar. Üstelik bu ışıklandırma Corsair iCUE isimli yazılımla tamamen özelleştirilebiliyor. Son olarak bu oyuncu dizüstü bilgisarın bir de HD çözünürlük sunan web kamerası olduğunu belirtelim.

Lenovo Legion 7 Çıkış Tarihi

Lenovo firmasının yaptığı açıklamaya göre bu dizüstü bilgisayar dünyanın tümünde satışa çıkmayacak. Firma yetkilileri bazı ülkelere Nisan ayında gelecek bu oyuncu dizüstü bilgisayarının ABD pazarına ise Haziran ayında sunulacağını açıkladı.

Lenovo Legion 7 Fiyatı

Dizüstü bilgisayarın satış fiyatı 1.700 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir