Lending Nedir?

Lending Kripto Para

Kripto para kiralayarak pasif kazanç elde etmek için kullanılan Lending sistemi ile ilgili merak edilen tüm detaylar yazımızda.

Lending Nedir?

Son zamanlarda Dünya genelinde popülerliği artmaya devam eden kripto para pazarında kısa vadeli olarak dalgalanması ile biliniyor. Ancak uzun zamandır kısa süreli dalgalanmadan şikayet etmeyen yatırımcılar dijital varlıklarını krediler için teminat olarak kullanıyorlar.

Kripto paraların pasif olarak kazanç sağlamasına imkan sunan Lending sistemi kripto para Dünyasında aktif olarak kullanılıyor. Kripto para sektörü ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenlerin merak ettiği Lending ile ilgili tüm soruları sizler için cevapladık.

Lending Ne Demek?

Lending kripto paraları kiralayarak pasif kazanç elde etmekte kullanılan sistemdir. Finansmanı güvence altına almak için bir varlık rehin edilen teminatlı kredidir. Bu durumda kripto para taksitler halinde geri ödenebilen nakit karşılığında borç veren kişiye sunulan varlıktır.

Yatırımcılar Lending’i kullanmak için kontrat ile ellerindeki miktardan daha fazla değere bir pozisyon açabiliyorlar. Bu sistemin en önemli faydası ise herhangi bir al-sat işlemine gerek duymadan kazanç elde etmektir. Ayrıca Lending yaparak piyasaların anlık takibini yapmaya da gerek kalmamış oluyor.

Lending Nasıl Yapılır?

Lending işlemi kripto para borsalarında bankaların sistemine benzer olsa da bankalara göre daha kolaydır. Genel olarak bakıldığında borsalarda Lending işlemi yapmak için borsada hesap oluşturmak gerekir. Ayrıca 3. parti programlar ile fonlarınızı da transfer etmeniz gerekir.

Kripto paralarınızı kiralamak için seçtiğiniz borsa platformundaki paralarınızı Lending’e taşımanız gerekiyor. Bu işlem için de kullandığınız platformdaki yönlendirmeleri takip etmeniz gerekiyor. Daha sonra işin Lending bölümünde kullanıma sunacağınız para miktarını veya faizde tutmak istediğiniz maksimum gün sayısını belirlemek için teklifler hazırlamanız gerekir.

Teklifi oluşturmanız ve teklifinizin onaylanmasından sonra paralarınız Lending sistemi üzerinden kiralanmak için kullanıma açılır. Sözleşmenin son ermesi ile elde ettiğiniz kazanç hesabınıza aktarılır.

Lending Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lending işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise seçeceğiniz faiz oranıdır. Düşük faizli oranlar çok fazla ilgi görür. Bunun nedeni marjin traderları önce kiraya verilen paraların en düşük faizli olanını seçer. Eğer borç alacaksınız düşük faizli oranları tercih etmeye dikkat edin. Ancak borç verenler için yüksek faizli oranlar daha ideal olur.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise işlem yapılacak platformun güvenliği. Platform seçmeden önce platformun verdiğiniz fonların güvenliğini nasıl sağladıklarını bilmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.