LED Projektör ; Çalışan herkesin hayalidir tatil. Şöyle mayoyu giyip, havuz kenarında elinde soğuk bir içecek, bazen havuzun içinde bazen havuz kenarında güneşlenerek geçirilen saatler. Akşam olduğunda, havuz kenarındaki renkli ışıklar açılır ve gündüz serinlemek için faydalandığınız su bu kez, karanlığın içinden renklerin dansı ile selamlar sizi.

İşte geceleri havuz kenarından yayılan ışık LED Projektör marifeti ile yayılır etrafa, insanın ruhunu renklendirir. Led projektörler, sadece havuz kenarlarında değil, sokak aydınlatmalarında, özellikle geniş bahçeleri olan tatil köyü gibi ortamlarda da kullanılır. Dolayısı ile farklı tipleri vardır.

Genel olarak düşünecek olursak iç mekan aydınlatmalarında kullanılan sistemin aynısı, bu kez daha güçlü ve daha büyük olarak çalışılmıştır. Sokak tipi projektörlerin en büyüklerinden birinin kullanıldığı alanlardan birisi sanırım satdyumlardır. Akşamın karanlık saatlerinde bile, stadı güneş kadar aydınlatabilen ışık kaynaklardır bunlar.

LED Projektör Dikkat Edilmesi Gerekenler

Led projektörler diğer civa buharlı ve sodyum aydınlatma sistemlerine göre %50 – 80 arası enerji tasarrufu sağlamaktadır. Enerji kullanımındaki cimriliği ve düşük ısı yayılımı nedeni ile çevre dostu bir çözümdür. Ayrıca çok uzun ömürlü aydınlatma araçları oldukları için de tercih edilirler.

Aydınlatma ihtiyacınız ya da tercihiniz led projektör ise öncelikle en uygun ürünü seçebilmek adına araştırmalar yapılmalıdır.

Led projektör alırken öncelikle projektörün gövdesinde kullanılan malzeme, renk seçenekleri, ana gövdenin ölçüleri, gövde dışı aparatların imalat malzemeleri kalitesi, lens tipleri, toplam ışık akışı kapasitesi, elektrik şebekesinden çektiği toplam güç, çevreye yaydığı ısı derecesi incelenmelidir.

LED Projektör Çeşitleri

Projektörler Cop LED Projektör, Power Led Projektör ve Smd Led Projektör olarak kapasitesine göre üçe ayrılır. Ayrıca kullanım amaçlarına uygun olarak da çeşitlere ayırmak mümkündür. Tünel ledleri, sokak ledleri, duvar boyama ledleri gibi.

İşin özü; led projektörler dış mekan aydınlatmasında kullanılır. Isı yayılımı yüksek değildir, az enerji kullanır, uzun ömürlüdür. Bu özellikleri nedeni ile enerji tasarrufu sağlayan çevreye duyarlı ürünlerdir. Özellikle büyük şirketler, sanat merkezleri, büyük otellerin aydınlatılması gibi daha profesyonel girişimlerde faydalanılabilir. Diğer kullanım alanı sokak aydınlatmasıdır.

Daha fazla bilgi için Sponsor: https://www.karadoganled.com

REKLAM – SPONSOR İÇERİKTİR.