Lamborghini’den Kendini Tamir Eden Otomobil Geliyor

Lamborghini Centenario

İtalya‘lı spor otomobil üreticisi Lamborghini, pahalı spor otomobillerin kendilerini zaman içinde yıpratmasının önüne geçecek devrimsel bir teknolojiyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Etek Altı Boyalı Otomobiller Tarih Olacak

Daha önce cep telefonlarında bulunan, yüzeydeki çizikleri onaran nanotüpleri otomobil kaportasında kullanmaya hazırlanan İtalya’lı spor otomobil üreticisi, aracın kaportasında oluşan çiziklerin ve çatlakların kendi kendine tamir edilip kapanmasını sağlayacak. Yani otomobili çizmek veya zarar vermek mümkün olmayacak.

Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki teknoloji enstitüsü Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile ortak geliştirilecek olan bu yeni süper otomobil, gerekli teknolojinin geliştirilmesi için yapılacak harcamayı karşılayabilecek bir fiyatla piyasaya sürülecek. Asıl önemli nokta ise, söz konusu teknolojinin hayata geçmesinin ardından maliyetinin düşürülmesi ile normal otomobillerde de kullanılması mümkün olacak. Böylece önümüzdeki yıllarda trafikteki otomobiller, sağa sola sürtünmesinden dolayı oluşan çiziklerden kendi kendine kurtulabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir