Her yaştaki bay ve bayanlar için bakım güzellik kavramları önemlidir. Bu iki kavramı yerine getirebilmek adına saçlarının rengine, modeline, kaş şekillerine, kirpiklerine, bakımlarına gerekli özeni göstermektedirler. Karar verilen saç modelleri yüz hatlarına uygun seçilmekte olup, buda daha özel bir görünüm sağlamaktadır. Kolay şekil alan bayanlara ayna karşısında zaman harcatmayan modeller her daim ilk tercih olmaktadır. Yine aynı şekilde tercih edilen renklerde doğal görünümde olan ve makyaj yapılmadığında da güzel görünümler sunan renkler tercih edilmektedir.

Uzun yıllardan beri görmeye alışkın olduğumuz düz küt kesim kullanımının kolay olması ve her yüz tipine uyum sağlaması ile şimdilerde de tercih edilmektedir. Asimetrik şekilde kesilmekte olan bu özel model kısa saç modelleri arasında en fazla talep gören model olmaktadır. Yine aynı şekilde kısa olan ve kalın buklelerle şekillendirilmiş olan saçların önden ufak bir toka ile tutturulması ile ilde edilen model de hem gün içerinde kullanılmakta hem de davetlere giderken kullanılabilmektedir.

Kıvırcık saç tipi düz saçlara oranla çok daha az bayanda bulunmaktadır. Birçok kişide doğuştan olan kıvırcık saçların bakımları da zor olmaktadır. Bu saç tiplerine oranla çok avantajlı olan düz saçlar farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Tercih edilen düz saç modelleri ve daha güzel görünmek adına ihtiyacınız olan cilt bakımı için ufak bir araştırma yapıp, en doğru tercihi yapmalısınız.