Hem çok korkup hem de bir daha yapmak istediğimiz şeyler

İlk duyduğumuzda kulağımıza tuhaf gelebilir ama korkarak eğlenmeyi seviyoruz. İnsan adrenalin seviyesi yükseldiğinde farklı bir ruh haline giriyor. Korkutan şeyin aslında risksiz olduğunu bilsek de o an kendimizi kontrol edemiyoruz.

“Bugün ne yapsam” diyenlerin de tercih edebileceği listemize şimdi bir göz atalım. Eğer sen de korkarak eğlenmek ve keyifli vakit geçirmek istersen bu listeden seçim yapabilirsin. Ayrıca aklına gelen benzer aktiviteler varsa yorum alanından bizimle paylaşmayı unutma.

1-Korku filmi izlemek

Korku filmi izlemek hemen hemen herkesin yaptığı ve listemizde ilk sırada yer alan aktivite. Özellikle gece saatlerinde karanlık bir ortamda korku filmi izlemenin keyfi bir başkadır. Korku filmi izleyecekseniz “korku filmi tavsiyeleri” sayfasına göz atabilirsiniz.

Herkesin bildiği ve sıkça tercih ettiği bir şey olduğu için çok fazla detay vermeye gerek yok ama tavsiyelerden bir seçim yaparak korku filmi izlerseniz listemiz amacına ulaşacaktır.

2-Korku evine gitmek

Korku evine gitmek son zamanların popüler etkinliği. Filmlerde yaşadığınız korkunun gerçek hayata yansıması olarak özetleyebiliriz. Bir film senaryosu gibi özel bir hikayeye sahip olan korku evi, bu hikayeye göre dekore edilmiş evin içinde sizi misafir eder.

İlk defa gireceğiniz bu ortamda yüksek korku ve gerilim vardır. Bir yandan da bu evden kaçmak için vereceğiniz çaba korku ile birleştiğinde harika bir eğlence ortaya çıkar.

Korku evi listemizde tavsiye ettiğimiz ve uzmanlık alanımız olan bir aktivite. Daha fazla detay istersen 0506 126 0009 numaralı telefondan bize istediğin an ulaşabilirsin. Korku evinin nasıl bir ortam olduğunu görmek istersen buradaki videolara da göz atabilirsin.

3-Bungee jumping yapmak

Herkesin çok iyi bildiği ama yapanın çok az olduğu korku, heyecan ve adrenalin dolu bir aktivite: Bungee jumping. Çok yüksek bir yerden sadece bir ipe bağlı şekilde atlamak… Herkesin yapabileceği bir şey olmasa da yapanın bağımlısı olduğu bir gerçek.

İstanbul’da bir bungee jamping atlayışını beraber izleyelim mi?

4- Korku sihirbazlarını izlemek

Sihirbazlar genellikle korkutmaktan çok şaşırtmayı tercih ederler. Ama korku sihirbazları size bundan daha fazlasını yaşatırlar. İkiye ayrılan insan numarası artık bizi çok etkilemese de özellikle suda yapılan, sihirbazın saniyelerle kurtulduğu gösteriler ciddi bir korku yaşamamıza neden olur.

Diğer aktivitelerden farklı olarak yapılacak ufak bir hatanın ciddi sonuçlar doğuracağını bilmek bizi çok daha endişelendirir. Dünyada yapılan korkunç sihirbazlık gösterilerinde ölüme kadar giden kazalar meydana gelmiştir. Bu konuda merakınız varsa Youtube’da bir çok video bulabilirsiniz.

5- Korku dolu lunapark aletlerine binmek

Yine çok bilinen ve herkesin en az bir kere tecrübe ettiği bir aktivite. Lunapark aletleri bazen 3 yaşındaki bir çocuğa hitap eder bazense binmek için büyük olmak yetmek büyük cesaret de ister. Korku seviyesine göre aşağıdaki lunapark oyuncaklarını listeleyebiliriz*; 10-Gmax 9-Fireball (ateş topu) 8-Disk Coaster 7-Serbest Düşüş (Big Shot) 6-Çığlık uçuşu (Flying Fury) 5-Sky Trip 4-Giant Discovery 3-İnsanity 2-Scream Roller Coaster (Hızlı Tren) 1-X-Scream. (*Kaynak: Haberturk)

Lunapark ne kadar korkutucu olabilir ki diyenler için “en korkunç lunapark aletleri”nin yer aldığı aşağıdaki videoyu paylaşıyoruz.

Listemiz burada sona erdi. Senin de aklına gelen benzer korku aktiviteleri varsa yorum alanından bizimle paylaşabilirsin. Dilersen hem korkmak hem eğlenmek ve sıradanlığın dışına çıkıp stres atmak için bu listeden seçim yapabilir ve deneyimlerini bize iletebilirsin.

Kaynak: http://www.kacismerkezi.net/korkarak-eglendigimiz-aktiviteler/