Ahşap plastik kompozit; ahşap tozu, plastik PVC, HDPE ya da PE ve %10 ila %5 arasında değişen oranda kimyasal bileşim karışımından elde edilir. Ahşap görünümlü ve ahşap olması sebebiyle ürün daha ilgi çekici hale gelmektedir. Gıda tüketiminin ve üretiminin ön planda olduğu sektörlerde, çalışma alanlarının ahşap ile uyumlu olması büyük öneme sahiptir. Bu nedenle ahşap kompozit iş yerlerine önemli bir alternatif sağlamaktadır. Plastikle dayanıklılığı arttırılan, ahşap gibi görünen, ahşabın maruz kaldığı yanma, çürüme, küf, yosun, su ve nem gibi dezavantajları ortadan kaldıran bir üründür.

kompozit-deck

Geniş kullanım alanına sahip olan bu ürün, çöp kutularında da kullanılabilmektedir. İçerisinde ahşap görünümünü barındırmasından dolayı dikkat çekmekte ve insan ruhuna huzur vermektedir. Kompozit deck hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi almak için; http://www.kompozitdeck.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kompozit Deck Özellikleri

  • Ahşap görünümlü bu ürünlerin imalatı esnasında hiçbir ağaç kesilmez. Ürün, marangozhanelerdeki talaşlardan üretilir.
  • Güneşten ve sudan etkilenmedikleri için küflenme de yapmazlar. Yosun tutmaz, sağlam, çevre dostu dayanıklı, sıcak ve doğal görünüme sahiptirler.
  • Aside karşı dirençli bir ürün olan kompozit deckin montajı da son derece kolaydır.
  • Boya ve bakım gerektirmez.
  • Kıymıklanmaz ve anti bakteriyeldir.

Kompozit Deck Avantajları

Ürünler iskele kurdu gibi böceklenmelere, aşınmaya ve çürümeye karşı yüksek dayanım göstermektedir. İçerisine su almamasından dolayı ağaç liflerine su nüfuz etmez. Kesilebilir, şekil verilebilir ve ağaç için kullanılan bütün makinelerle ve aletlerle uygum sağlamaktadır.

Ürünler geri dönüşümlü malzemelerden üretilmektedir. Ürünün ömrü bittiğinde beton benzeri ürünlerde hammadde olarak kullanılabilmektedir. Bakım gerektirmez, vernik, ağaç yağı gibi uygulamalar yapılmasına gerek yoktur. Müşterinin isteğine uygun renklerde üretilebilir ve ürünlere istenilen şekil verilebilir.

Kompoizt deck hizmetinden yararlanmak ve fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorsanız; kompozitdeck.com.tr adresini ziyaret edebilir ya da 0212 229 03 04 numaralı telefonu arayabilirsiniz.