Kodak’tan Akıllı Telefon Geliyor

Fotoğrafçılık odaklı yılların markası Kodak, ilk akıllı telefonunu üretmek için harekete geçti. Kodak markalı ilk akıllı telefonun, CES 2015’te duyurulması bekleniyor.

kodak-1

Fotoğrafçılık alanında çalışmalarını sürdüren Kodak markası, 2012 yılında iflas etmiş, daha sonra toparlanmaya başlamıştı.

Bir süre sonra tekrar yükselebilmek için kendi adını lisanslama yoluyla diğer markalara açan Kodak, yavaş hızla tekrar yükselişe geçmiştı.

Geçtiğimiz yıl ise Kodak’ın diğital fotoğraf makinesi isim lisansını alan JK Imaging yeni bir kamera duyurmuştu. S1 adlı aynasız kamera, küçük boyutu ve düşük fiyat etiketi ile dikkat çekiyordu.

Bu yıl ise Kodak, rekabetin çok daha fazla olduğu akıllı telefon pazarına katılmak için harekete geçti.

PRNewsWire kaynağı tarafından aktarılanlara göre Kodak, mobil cihaz üreticisi Bullitt Group ile anlaşarak, ilk akıllı telefonunu üretmek için çalışmalara başladı.

Kodak isminin kullanılacağı telefon, Bullitt Goup tarafından geliştirilecek ve muhtemelen Android işletim sistemine sahip olacak.

Ayrıca Kodak isminden ötürü yüksek çözünürlüklü ve kaliteli kameralara sahip olması beklenen akıllı telefonun CES 2015‘te duyurulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.