Kodak’tan 360 Derece Video Çekebilen Kamera

Aksiyon kameraları pazarına yeni giren Kodak iddialı bir giriş yaptı. İşte macera tutkunlarına özel 360 derece video kaydı yapabilen yeni kamerası PixPro SP360.

kodak-pixpro-sp360-1

Kodak aksiyon kameraları pazarına hızlı bir giriş yaparak dikkat çekici bir ürün tanıttı. Macera tutkunlarının ilgisini çekecek bu ürün, 360 derece video kaydedebilen PixPro SP360.

Giderek yaygınlaşan 360 derecelik kameralar son olarak karşımıza Ricoh‘un Theta (M15) ürünü ile çıkmıştı. Yavaş yavaş popülerleşen bu ürünlere bir yenisi de Kodak’tan geldi.

kodak-pixpro-sp360-2

Sahip olduğu kübik tasarımıyla dikkat çeken Kodak PixPro SP360, kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunmaya geliyor. Kompakt bir tasarıma sahip olan bu ürün barındırdığı Wi-Fi bağlantı birinin yanı sıra iOS, Android veya bilgisayar aracılığıyla da yönetilebiliyor.

Üzerinde fiziksel kayıt butonu bulunan ürün ayrıca bir LCD bilgi ekranına da sahip. PixPro SP360 16 megapiksel MOS sensör sayesinde 1080p/30 fps çözünürlüğünde beş farklı görüş açısı ile video kaydı gerçekleştirebiliyor. Micro SD ve SDHC depolama desteği sunan kamera, kullanıcısına tek şarjla 160 dakika vaat ediyor.

Bir aksiyon kamerasının olmazsa olmazı olan suya ve toza dayanıklılıkta elbette PixPro SP360’da mevcut. Ayrıca -10º C’ye kadar soğuk havaya dayanıklı olan kamera, 349 dolar olan başlangıç fiyatı ile raflardaki yerini alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.