Klavyedeki Boşluk Tuşu Tarih Oluyor

Dünyanın en büyük şirketlerinden Google, yeni aldığı patent ile teknoloji dünyasında çok konuşulabilir. Google’ın yeni patenti ile bilgisayar klavyesindeki boşluk tuşu tarih oluyor.

google-chromebook

Bir bilgisayarın en önemli bölümlerinden olan klavye, yıllardır farklı teknolojiler ile geliştirilmesine rağmen hep aynı şekilde kullanılıyordu. Fakat Google’ın aldığı son patent, dizüstü bilgisayarlardaki klavyeyi değiştiriyor.

Boyutu ile Google’ın ilgisini çeken boşluk tuşu, Google’a göre dizüstü bilgisayarlarda gereksiz alan kullanımına neden oluyor. Bu durumu ortadan kaldırmak isteyen şirket, yeni bir patent aldı.

google-patent

Google’ın yeni patenti, dizüstü bilgisayarlardaki touchpad ile boşluk tuşunu birleşiyor. Bu şekilde hem büyük touchpad avantajı hem de farklı bir space tuşu deneyimi kullanıcıları bekliyor.

Peki patentteki boşluk tuşu nasıl kullanılacak?

Google’ın yeni boşluk tuşu kullanımı için mantıklı bir fikri var. Şirket, klavye için akıllı bir yazılım geliştiriyor. Bu yazılım kullanıcının yazdığı metinde boşluk tuşu gerekli olduğunda touchpad’i boşluk tuşuna dönüştürüyor.

Şimdilik sadece plan aşamasında olan projenin patenti alındı. Google’ın bu patenti bir sonraki Chromebook modelinde kullanması çok olası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir