Klavye Formunda Bilgisayar: AbacusBasic

AbacusBasic

Pentaform Computers isimli İngiliz firma klavye formundaki bilgisayarı AbacusBasic ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Klavye Formunda Bilgisayar: AbacusBasic

Bilgisayarlar ortaya ilk çıktıklarından günümüze büyük bir evrim geçirdi. Tonlarca ağırlıkta olan cihazlar şimdi cebimize sığar boyutlara geldi. Pentaform Computers adlı firma yalnızca bir klavye gibi görünen AbacusBasic isimli yeni bilgisayarı ile farklı bir adım attı.

Windows 10 işletim sistemi yüklü olan bu cihazda bir bilgisayarda olması gereken her şey var. İhtiyaç duyulan tek şey bir monitör. HDMI veya VGA kablosu ile bir monitör bağlamak mümkün.

Bu bilgisayardan çok yüksek bir performans beklememek gerekiyor. Ancak hedef kitle için oldukça uygun olduğunu söylemek mümkün. AbacusBasic mümkün olduğunca en küçük formda işlevsel bir bilgisayar olmayı amaçlıyor. Çok büyük beklentileri olmayan kullanıcılar için bu klavye görünümlü bilgisayar oldukça kullanışlı özellikler sunuyor.

AbacusBasic Teknik Özellikleri

Bir bilgisayarda gerekli olan her şeyi klavyesinin üzerinde toplayan bu cihazda 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına kadar yükseltilebiliyor. Bilgisayarda 4 çekirdekli bir işlemci konumlandırılmış. Cihazın dahili depolama alanını 512 GB’a kadar microSD kart ile artırmak mümkün.

Üstünde dokunmatik bir yüzeye de yer verilen cihazda ethernet portu ve USB girişi de yer alıyor. Monitöre bağlantı tarafında ise HDMI ve VGA çıkışlarına yer verilen bilgisayarda yerleşik bir hoparlör de mevcut. Windows 10 işletim sistemi ile gelen cihazın 4K çözünürlüğe kadar destek sunuluyor. Teknik özellikler dikkate alındığında bu minimalist bilgisayar oldukça başarılı işler çıkaracaktır.

Firma AbacusBasic‘in günlük kullanımda uzun yıllar boyunca dayanacak şekilde tasarlandığının altını çiziyor. Cihazın donanımının kolay bir şekilde değiştirilebileceğini belirten şirket böylece daha uzun yıllar kullanılabileceğini ifade ediyor. Bilgisayarın kasasının ise geri dönüştürülebilir malzemeler ile doğaya zarar vermediği de belirtildi.

AbacusBasic Fiyatı

AbacusBasic klavye bilgisayarın satış fiyatı 150 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.