Kırmadan Dökmeden Su Kaçağını Buluyoruz

Bin bir hassasiyetle ve özenle şekillendirdiğiniz evinizin duvarları, bu duvarların boyaları ve duvar kağıtları bir anda yerlere dökülse, çürüse veya parçalansa neler hissedebileceğinizi biliyorsunuz.

Bir anda inşa ettiğiniz tüm estetik güzellikler yok oluyor ve yerine karşınızda bir inşaat birikintisi kalıyor. İşte bu tip bir sarsıcı durum ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilecek su kaçakları ve bu kaçaklara ilişkin hatalı uygulamalar artık tarihe karıştı.

Dünyada hiçbir şey kusursuz ve sonsuza kadar mükemmel değildir. Her ürün ve her materyal zamanla aşınma, bozulma, kırılma yaşayabilir. Böyle durumlar ise hiç ummadığınız anda beklemediğiniz sonuçlar ile karşılaşmanıza neden olabilir. İşte bu nedenle su kaçağı gibi hafife alınmayacak bir sorun karşısında doğru adımları atarsanız, sorununuzun yarattığı sonuç ilk cümlelerimizde işaret ettiğimiz gibi sarsıcı olmayabilir.

Kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilir mi?

Evinizin su tesisatında zamanla meydana gelen herhangi bir problem sonucunda su kaçağı söz konusu ise bu kaçak hane içerisinde birçok noktaya nüfuz edebilir. Duvarlarınız, daire zemininiz, parkeleriniz, duvar kağıtlarınız ve hatta komşunuzun duvarları bu anlamda risk altındadır. Diyelim ki; kaçağa ilişkin problem yüzeysellik kazandı ve bu nüfuz sonucunda ilgili noktalarda ıslaklığa bağlı bir hasar var. Peki bu sorunun giderilmesi için beton bloklar arasındaki tesisata tamir nasıl uygulanır? Aklınıza kırma ve dökme geliyorsa, gelin bu hayali yeniden şekillendirelim…

Bağcılar Su kaçağı Servisi

Yer altında kalan üzeri beton ve seramikler ile örtülü olan su borularında meydana gelen en ufak bir sızıntıda bile, arızalı olan su borularına ulaşmak için günlerce süren bir kırma dökme işlemi yapılmaktadır. Bağcılar su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız en zorlu su tesisatı sorunlarının karşısında bile sizlerin yanında yer almaktadır.

Su kaçağının oluşumu: Daha çok eski yapılarda meydana gelen su kaçağı problemi, kullanılan su borularının son kullanma tarihinin geçmesi ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Su tesisatı sistemi içerisinde elde olmayan nedenlerle meydana gelen sorunların başında hiç şüphe yok ki su kaçağı yer almaktadır.Deformasyona uğrayan su borularından sızan sular kısa süre içerisinde müdahale edilmediği zaman duvar diplerinden ya da fayans aralarından gün yüzüne çıkmaktadır.

Ersoylar Tesisat ailesi olarak su tesisat sorunu alanında tamamen profesyonel donelere sahibiz. Avrupa standartlarında geliştirilmiş su kaçağı tespit araçları ve bu araçları kullanan profesyonel su kaçağı tespit uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. Yani; evinizin duvarlarında ve fayanslarında kırma dökme olmadan kaçak tespiti gerçekleştiriyoruz. Peki bu işlemi nasıl gerçekleştiriyoruz

Kırmadan su kaçak tespiti: Bağcılar

Su kaçağı tespiti için bizimle iletişime geçtiğiniz anda ekip arkadaşlarımız ilgili konuma keşif çalışması için geliyorlar. Bağcılar su kaçağı servisimiz mekanınızda keşif çalışması yapılacak olan binanın/dairenin etrafında incelemeler tamamlandıktan sonra ve sunduğunuz belirtiler değerlendirildikten sonra profesyonel araçlar ile tarama çalışması başlatılıyor.

Akustik dinleme cihazı ile kaçak tespiti

-Su kaçağı söz konusu olduğunda, kaçağa neden olan sorunun gerçekleştiği noktanın tam olarak tespit edilmesi için kırma ve dökme olmadan tarama yapmaya olanak veren akustik dinleme cihazı ile dinleme çalışması yapılıyor. Bu çalışma dakikalar içerisinde kaçağın hangi noktada ve nasıl gerçekleştiğinin anlaşılmasını sağlıyor.

-Kaçağın noktasal tespiti ve analizi sonucunda, yapılacak olan uygulamaya karar verilerek size bildirilir. Sizin uygulama konusunda onay vermeniz ile beraber tamirat çalışması başlatılır.

-Eğer ilgili noktada fayans karosu varsa, bu karo kırılmadan sökülerek, tesisat noktasına erişim sağlanır. Tesisatın sorunlu bölgesi bulunduktan sonra, kaçağın kesin nedeni anlaşılır ve bu sorunun ortadan kaldırılması için gerekli değişim ya da onarım çalışması yapılır.

-Onarım/değişim çalışması da tamamlandıktan sonra sökülen fayans karosu ve beton aynı şekilde yerine yerleştirilerek, profesyonel bir kapatma çalışması yapılır. Böylelikle evinizin estetiğinden ödün vermeksizin su tesisatınızın onarımı biter.

Ele aldığımız tüm aşamalarda, tarafınıza bilgilendirme yapılarak sorununuzun nasıl ve hangi yöntemlerle giderildiğini öğrenebilirsiniz. Böylelikle ücretini vereceğiniz hizmetin nasıl bir kalitede olduğunu da anlayabilirsiniz.

Ersoylar Tesisat olarak bugün İstanbul’un tüm noktalarına günün 24 saati hizmet vermekteyiz. Ekibimizde nöbetçi su tesisatçısı olarak tanımladığımız ekip arkadaşlarımız vardır ve bu arkadaşlarımız günün herhangi bir saatinde profesyonel su tesisatı tamiri ihtiyacınız olduğunda tüm ekipmanları ile harekete geçmeye hazırdırlar.

1 Yorum

  1. Paylaşım için teşekkürler. Faydalı konulara değinmiş arkadaşlar. https://su-kacagi.gen.tr/
    Akustik dinleme cihazı ve kameralı görüntüleme cihazları ile su kaçağı noktasal olarak bulunur. Hem zamandan hem maddiyattan tasarruf sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.