Bulaşık makinesi teknolojisinde Arçelik markasının üstünlüğü tüm dünya genelinde herkes tarafından kabul edilirken, kullanım şekli, kullanım yoğunluğu ve diğer dış ya da iç etmenler nedeni ile arızalar ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu gibi durumlarda hemen Sancaktepe Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunulması gerekiyor.

Küçükbakkalköy Arçelik Servisi hizmetleri kapsamında bölgede bulunan en yakın tam donanımlı ve teknolojik teknik teçhizata sahip olan, alanlarında uzman ve deneyimli teknik ekiplerimiz yönlendirilmektedir. Bu işlemin hemen ardından ise teknik ekiplerimiz, Arçelik markalı bulaşık makinesi modellerinde karşı karşıya kalınan bulaşıkların yıkama programından kirli olarak çıkması sorununun ortaya çıkmasına neden olabilecek arızalara dair bilgi sahibi olduğundan hemen bu arızaya sebep olabilecek parçalarda arıza olup olmadığını kontrol etmektedir.

Bunun içinde teknik ekiplerimiz motor kondansatörünün kontrol edilmesi ile başlayan arıza tespiti işlemlerinde bu parçada arıza tespit edilir ise orijinal yedek parçalı değişimi gerçekleştirilmektedir. Bunun ardından motor sargı uçları kontrol edilerek, kısa devre ya da gövdeye kaçak var ise teknik ekiplerimiz anında motor değişimi gerçekleştirmektedir.

En son olarak ise Arçelik markalı bulaşık makinesi modellerinin motorunda sıkışma oluşabileceğinden teknik ekiplerimiz tarafından motor rotoru kontrol edilmektedir. Bu kontrolde sıkışma tespit edilmesi halinde motorun rahat dönmesi sağlayacak, uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Tüm bu işlemler sırasında kesinlikle orijinal Arçelik yedek parçaların kullanılması gerekmektedir. Böylece çok daha uzun vadeli ve ekonomik servis hizmetleri sağlanabilmektedir.