Kına Testisi | Gökçe Kına Malzemeleri

Kına Malzemeleri

Kına gecelerinde kullanılan malzemeler ve ekipmanlar her geçen gün artış gösteriyor. Son dönemlere damga vuran malzemelerden biri de kına testisi olarak bilinir.

Hazır bir testi şeklinde tasarlanan testi modellerinin dış kısımlarında tül geçirme detayları bulunur.

Testi kırıldığı zaman etrafa kırılan parçaların saçılmaması ve kimseye zarar vermemesi adına tül geçirme detayına yer verilir.

Kına Testisi Nasıl Kullanılır?

İlk kez kullanacak olanların akıllarında kına malzemeleri nasıl kullanılır sorusu yer alır. Bu testileri kullanmak en kolay ve en keyifli kısım olarak bilinir. Damat ortaya sandalyeye oturur.

Gelin de eline testiyi alarak damadın etrafında turlar. Turunu bitirdikten sonra damadın önüne, ayaklarının dibine doğru testiyi sertçe vurur ve kırar. Gelenek ve göreneklerin devam etmesi adına bu işlem yapılır.

Kına Testisi Fiyatları

Kına Testisi Gökçe Kına Malzemeleri

Sert plastikten ya da kilden tasarlanan kına testisi modellerinin içi de sahte altınla doludur. Bakırdan tasarlanan altınlarla doldurulan bu testiler gelinler tarafından kırılır.

Fiyatları da gayet ideal olan testileri satın almak için https://www.gokcekina.com/kina-malzemeleri/kina-testisi adresine girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.