Sürekli gelişme gösteren bilim ve teknoloji alanında yeni fikirler, icatlar ve projeler yer almaktadır. Ülkemizde gelişmeleri sürekli takip etmek için, ingilizce kaynaklarda fazlasıyla olmasına rağmen türkçe doğru kaynaklar bulmak zordur.

Günümüzde uzay konusundada çok fazla ilerleme bulunuyor. Bilimin ışığında uzay ve evren konularında yeni keşifler, yeni teknolojik ilerlemeler olmaktadır. Bilimsel ve Teknolojik faliyetlerde teknik terimler fazla olduğu için anlatımlarda herkesin anlayacağı örneklemeler ve yazılar bir gerekliliktir. Ayrıca görsel ve işitsel bilgilendirme yapmak, okuyan yada izleyen kişilere bilgiyi eksiksiz aktarmayı sağlayacaktır.

Bilim ve Teknolojiye paralel olarak alt kategorilerinde olan web programlama ise ülkemizde yaygın olmamasına rağmen bir çok kaynakta
bilgi bulunmaktadır. Programlama bilgi haricinde uygulamada gerektirmektedir. Kodlama yaparken gerekli olan araçlar, kısa yoldan geliştirme ortamından web ortamına aktarmakta yazılımcılar için can alıcı noktalardır. Yönlendirici bilgi ve içerik bulup projelendirme sonrasında uygulamaya geçmek gerekecektir. Yazılım dillerindeki çeşitlilik en favori olanlarda bile az döküman olması yada karşılaşılan hatalara çözüm üreten içeriklere sahip olmadığı için zorlayıcı olmaktadır. Doğru bilgiye hızlı ulaşmak web programcılar için kaçınılmazdır.

Yazılım dillerine ilgi duyan kişilerin diğer bir ilgi alanı ise sunucu yönetimi olacaktır. Sunucu yönetimi tecrübe ve bilgi gerektiren konulardır. Tecrübe edilmiş içerikleri uygulamalı olarak aktarım yapmak yapılan işlemlerin detaylarını aktarmak gereklidir. Uygulamalarınızın ve projelerinizin doğru yapılandırılmış sunucularda barındırılması gerekecektir. İhtiyaçlara göre dizayn edilmiş sunucular hataları en aza indirecektir. Tüm bu teknolojik bilgilere ulaşabileceğiniz keykubad.com adresi bilim ve teknoloji, web programlama ve sunucu yönetimi konusunda ayrıntılı bilgiler ve videolar vermektedir. Zengin içerikleri ile özgün aktarımlar yapan kaliteli teknoloji sitelari arasında yer almaktadır.

Keykubad teknoloji ve bilim alanlarında en yalın makaleler ile bilgiyi herkesin anlayacağı şekilde aktarma yapan sitelerden biridir. Ayrıca insanların hafızalarında kalıcı olması için makaleler haricinde görsel ve işitsel olarakta içerikler üretip ziyaretçilerine hizmet etmektedir.
Ziyaretçilerine soru sorabilme, yorum yapabilme imkanlarıda sunan etkileşimi kuvvetli bir sitedir. Sloganı Teknolojik İnsan olan sitenin bilgi ve teknoloji konuları haricinde genel içeriklerde yer almaktadır. Eğer sizlerinde ilgi alanına giriyorsa teknolojik gelişmeler için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Web : www.keykubad.com