okey oyna

Kerim Türe’nin Biyografisi İle Türkiye’de Girişimci Olmak

Modanisa, bugün Türkiye’nin en önemli e-ticaret siteleri arasında yer alıyor.

Bir start up projesi olarak yola çıkan Modanisa.com, 2011 yılında Kerim Türe ve 3 arkadaşı tarafından kuruldu. Şirketin kurulumunda, tesettür giyiminde sektördeki açık görülerek hareket edildi. Bu tespit, Modanisa’nın kısa süre içinde yurtdışında 75 ülkeye satış yapan, milyon dolarlık cirolu dev bir şirket olmasında önemli bir rol aldı. Şirketin kurucularından biri olan Kerim Türe, Modanisa’nın başarısının arkasında her alanda mükemmeli hedeflemek olduğunu söylüyor. Kerim Türe, bugün hala Modanisa.com’un Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alıyor. Daha önce de bazı önemli projelere imza atmış olan Kerim Türe, Modanisa’nın başarısından sonra sektörde önemli bir tanınırlık elde etti. Kerim Türe’nin kariyeri özellikle girişimci adayları tarafından merak konusu olarak öne çıkıyor. Peki, Kerim Türe kimdir?

Kerim Türe, kendi ifadesi ile bir girişimci, yatırımcı ve hayalcidir. Sektör açısından objektif bir şekilde değerlendirildiğinde ise kendisi gerçekten Türkiye’de girişimciliği daha yüksek bir noktaya taşımıştır. Kerim Türe, eğitim hayatını Marmara Üniversitesi’nde tamamladı ve sonrasında kurumsal bir şirkette profesyonel olarak çalışmaya başladı. Marmara Üniversitesi’nde öğrenciyken bile arkadaşları ile birlikte başarılı bir girişim projesine imza atan Türe, okul hayatı sonrasında girdiği profesyonel yaşamdan zevk almadığına karar verdi. Hayallerini gerçekleştirmek için kariyerinde bambaşka bir yola doğru adım atan Kerim Türe, 2004 yılında Youth Republic, 2008 yılında Goril AS, 2010 yılında İstanbul Business School ve 2011 yılında Modanisa.com’un kuruluşunda görev aldı.

Kerim Türe’nin ortak olduğu bu şirketlerin hala faaliyetine devam etmesi ve sektördeki en önemli isimler haline gelmesi, girişimciliğin ne kadar önemli bir meslek olduğunu ispatlıyor. Kerim Türe’nin kariyeri, Türkiye’deki girişimci adaylarına da cesaret veriyor.

Okey Oyna
 1.395 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir