Kedi ve Köpeğinize Sağlıklı ve Taze Mama Verin

Metropol hayatına geçtiğimiz son 60 senelik süreçte, evcil hayvan tutkumuzdan vazgeçemedik. Bahçesiz apartman dairelerinde bile evcil dostlarımızla beraber vakit geçirdik, onlarla beraber uyuduk. Fakat apartman daireleri aslında bizi daha küçük evcil hayvanları beslemeye zorladı. Özellikle kediler favorimiz oldu. Hayvan sevgisi ihtiyacımızı bu süreçte en fazla bu ufak akıllı dostlarımız ile giderdik. Bu süreçte onlardan öğrendiğimiz çok şey oldu. Öncelikle kedilerin nankör olmadığını fakat birazcıkta kibirli olduklarını anladık. Onlar yapılan iyiliği unutmazlar, sadece size yaptığınız iyilikler için çok fazla pati vermezler. Onlar oldukça temiz ve hijyenik varlıklardır ve hiçbir canlının kendini temizlemediği kadar temizlerler tüylerini. Her şeyden önce mükemmel bir tuvalet terbiyeleri vardır. Daha doğuştan itibaren tuvaletlerini saklamayı tercih ederler ve onları bahçede bile besleseniz, dışkılarını öyle orta yerlerde bulamazsınız.

kedi

Hayatımıza renk katan bu dostlarımıza kesinlikle sağlıklı kedi maması ile besleyelim ve onların bizi mutluğu ettiği gibi bizlerde onları mutlu edelim.

Köpekler

Köpekler sadakatin timsalidir. Onlar binyıllardır insanoğlunun en sadık dostu olmuşlardır. Aynı zamanda insanoğlunun en yakın koruması olmuşlardır. Çünkü köpekler sahipleri uğruna ölmekten bile çekinmeyen varlıklardır. Onlar bir kez sahibine bağlandıktan sonra asla baş bir kapıya gitmezler. Bu dostlarımız için sağlıklı köpek maması alarak onları besleyebilir ve sağlıklı bir hayat geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Anlatılan bir hikayeye göre Hachiko isimli bir köpek, hergün tren istasyonuna bıraktığı sahibi ölünce, onun hatırası yüzünden o tren istasyonuna yerleşir ve her akşam dönüşünü beklediği sahibini neredeyse 10 sene boyunca bekler. Hachiko bir gün tren istasyonunda sahibini beklerken ölmüş ve Japonya’da o tren istasyonuna anıtı dikilmiştir. Hachiko sadakatin ve hayvan dostluğunun bugüne kadar en güzel örneklerinden biri olarak tarihte yerini almıştır.

Köpek mamaları hakkında detaylı bilgi için http://kopekmamasi.web.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir