Talas Express haber Kayseri merkez olmak üzere tüm ilçelerinde ve köylerindeki haberleri kesintisiz olarak yayınlamaktadır.
Tüm sıcak gelişmeleri Türkiye deki gündem konularını ve yaşanacak sosyal aktivitelerin yerini zamanını bilet satış noktalarını, kiralık ve ya satılık ev arsa ilanlarını sizlere en güvenilir kaynaklarla sunmaktadır.

talasexpress-1

Yalnızca Kayseri ve çevresi ile bağlı kalmaz ve yurt içi ve yurt dışı haberlerini ve sıcak gelişmelerini son dakika haberlerini de sizlere sunar. Yerel kanal ve yerel gazeteler yalnızca kendi çevrelerindeki olayları ve haberleri yayınlarlar. Talas Express Haber ise size tüm dünya haberlerini an itibariyle yayınlar ve sizleri haberdar eder.

Bilgisayar kullanımı insanları asosyal bir yaşama sürüklediği öne sürülmektedir. Oysa ki bilgisayar ve internet kullanımı ve yaygınlığı insanları sosyal yaşam ile iç içe tutmaktadır. İnternet insanların en iyi iletişim ve haber kanallarından bir tanesi olmuştur. İnternet kullanımı insanlar arasındaki bağları güçlendirir ve genel kültür seviyesini en üst seviyeye ulaştırır.

Ayrıca internet ve bilgisayar kullanımı ülkedeki okur yazarlık seviyesine de katkı sağlamaktadır. İnsanlar bilgisayarı kullanabilmek için okuma ve yazma zorunluluğundadırlar. Okumak insana dünyanın her yerini öğretir. Gitmediğiniz yerler hakkında bilgiye sahip olabilir, tarih öncesi yolculuklar yapabilir ve genel kültürünüzü geliştirebilir. Sosyal yaşamınız da konuşma özgürlüğü tanır. Bilmediğiniz bir konu hakkında soru sorulduğun da ya da tartışma yaşandığında sizi söz sahibi bir birey yapar.

Kayseri halkı okuma ve yazmaya ne kadar önem verdiğini kurduğu eğitim ve öğretim kurumlarıyla herkese kanıtlamıştır. Ülkenin en önemli üniversitelerini ve kampüslerini halka sunmuş ve okur yazarlık seviyesini üst düzeylere taşımıştır. Bir konu da ilerleme kat etmek için herkes yapabileceği yardımları menfaat gözetmeksizin yerine getirmiştir.