Kaybolan Android Telefonu Bulmak

Android Telefonumu Bul

Kaybolan Android telefonu bulmak için yapılması gereken işlemlerin tüm detayları yazımızda.

Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur?

Akıllı telefonu kaybetmek oldukça stresli bir süreçtir. Ancak Android işletim sistemli akıllı telefon kullananlar için bu stresi azaltmanın bir yöntemi var. Bu çözüm yöntemini nasıl uygulayacağını bilmeyenler için hazırladığımız yazımızda tüm detayları sizler için derledik.

Akıllı Telefon Kaybolmadan Önce Önlem Almak Gerekiyor

Kullanıcılar için akıllı telefonlar kişisel ve özeldir. Her Android akıllı telefon bilgilerinizin güvenliğini sağlamanızda ve kaybolan cihazınızı kolay bir şekilde bulmanızda yardımcı olacak araçlara sahip. Bu nedenle kaybolan ya da çalınan akıllı telefonunuzu ararken panik yapmanıza gerek yok.

Akıllı telefonunuzun kaybolmasını öngörerek bu önlemleri almak cihazı bulmayı çok daha da kolaylaştırmaktadır. Öncelikle akıllı telefonun her zaman açık olarak kalması gerekiyor. Eğer Android cihaz kapalıysa akıllı telefonunuzu bulmanız çok daha zorlaşacaktır.

Ayrıca Android cihazınızda bir Google hesabına giriş yapılmış olması gerekiyor. Bu yöntemin haricinde cihazınızın bir ağa bağlı olması gerekir. Ayrıca akıllı telefonun konum özelliğinin de açık olması çok önemli.

Cihazınızı cebinizde hissetmediğinizde kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Android kullanıcıları da bu gibi bir durumla karşı karşıya kaldığında Android’in sunduğu hizmetlerden yararlanabiliyor. Ayrıca akıllı telefonunuzda kaybolmadan ya da çalınmadan önce de yapılamsı gereken bazı işlemler var.

Google Cihazımı Bul

Android bir cihazda Google hesabı açıldığında cihazımı bul seçeneği de otomatik açılıyor. Google’ın ücretsiz sunduğu bu hizmet akıllı telefonunuzu kaybetmeniz durumunda büyük kolaylık sağlıyor.

Farklı yöntem olarak cihazınızın Ayarlar bölümüne girmeniz gerekiyor. Bu bölümdeki Güvenlik ve Konum veya Biyometrik Veriler ve Güvenlik seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçeneklerdeki Cihazımı Bul seçeneğini etkinleştirdiğinizden emin olmalısınız.

Kaybolan Samsung Android Telefonu Bulmak

Samsung, Galaxy akıllı telefon kullanıcılarının cihazlarını bulabilmeleri için Cihazımı Bul hizmetini sunuyor. Bu hizmet Google’ın hizmetinden farklı olarak kullanıcıların özellilkle aktif hale getirmesi gerekiyor. Bu akıllı telefonu kullananlar kayıp telefon için bu farklı alternatifleri tercih ediyor.

Samsung hesabınızda oturum açtıktan sonra kaybolan cihazı seçmeniz gerekiyor. Daha sonra cihazınızın bulunduğu bölümden bir harita karşınıza çıkacak. Bu haritada akıllı telefonunuz konum değiştiriyorsa Konum İzleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Google’un Cihazımı Bul hizmeti gibi Samsung’un sunduğu kayıp telefon bulma hizmetinde de cihazınızı bulduktan sonra PIN kodunu girmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir