Kavisli ve Ultra HD: Samsung 8500L

Samsung, 8000 serisiyle birlikte hem kavisli hem de Ultra HD destekli televizyonlarını kullanıcılara sunuyor. Brezilya’daki Dünya Kupası finali için iyi bir tercih olabilir.

4K Ultra HD çözünürlüklü televizyonlar bir süredir hayatımızda ve üreticiler gittikçe bu modelleri geliştiriyor ve üzerine yeni özellikler ekliyorlar. Samsung’un akıllı televizyonlarından olan 8500L aynı zamanda 55 inçlik, yani 138 santimetrelik kavisli ekranıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Kavisli ekranların hedefi kullanıcılara daha gelişmiş bir seyir deneyimi sunmak. Bunu yaparken kedinlerinde doğuştan gelen derinlik hissini de iyi biçimde kullanabiliyorlar. Özel olarak üç boyutlu görüntü izlemiyor bile olsanız hem doğal derinlik hissi hem de Samsung’un bu hissi geliştiren kendi görüntü özellikleri sayesinde sahnenin içinde kendinizi bulmanız çok kolay. Kavisin yarıçapı oturma odaları ve saloınlar düşünülerek hesaplanmış ve 4,2 metre olarak üretilmiş; en iyi seyir keyfi için bu mesafeden seyredilmesi öneriliyor.

3D ve UltraHD bir arada

Bu televizyon aynı zamanda 3D desteğine de sahip. Kutu içeriğinde gelen 4 adet aktif 3D gözlük sayesinde üç boyutlu içerikleri de ailenizle veya arkadaşlarınızla izleyebiliyorsunuz.

Ekranın çözünürlüğü olarak ifade ettiğimiz 4K, Full HD olarak andığımız 1920×1080 pikselden en ve boy olarak ikişer kat büyük. Bu da 3840×2160 piksele denk geliyor. Yani alan ve piksel sayısı dört kat daha fazla. Eğer bu çözünürlükte içeriği nereden bulacağız derseniz bu şart değil; Samsung kendi teknolojileri sayesinde Full HD yayınların 4K panellerde de sağlıklı biçimde gösterilmesini de sağlıyor.

Televizyonun üzerinde dört tane çevresel ses verebilen hoparlör ve 2 adet bas sesler için kullanılan subwoofer mevcut. Her biri 10 Watt olan bu hoparlörlerden toplamda 60 Watt ses çıkışı almak mümkün. Bu sayede eğer çok özel bir kurulum yapmayacaksanız ilk etapta harici bir ses sistemine olan ihtiyacınız da ortadan kalkıyor.

Videoyu YouTube üzerinden izlemek için tıklayın.

Teknik Özellikler

Panel: 4K UltraHD, 3840×2160 piksel, kavisli

3D: Active, 4 gözlükle

HDMI, USB: 4 adet (2.0), 3 adet

Ses çıkışı: Toplam 60 Watt (4 + 2 wubwoofer)

Akıllı TV özelliği: Var

Kaynak: ShiftDelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.