ZTE katlanabilir çift ekranı ile oldukça dikkat çeken Axon M modelini tanıttı. Akıllı telefonun tüm detayları haberimizde.

ZTE Axon M katlanabilir yapısı ile ilginç bir akıllı telefon olarak ABD‘de resmiyet kazandı. Arka ve ön yüzünde ekran yer alan cihaz ilginç tasarımının yanı sıra donanımı ile de dikkat çekiyor.

ZTE Axon M Teknik Özellikleri

Akıllı telefonda ön ve arka yüzde olmak üzere 2 adet Full HD 5.2 inç büyüklüğünde ekran bulunuyor. Katlanabilen bir yapıya sahip olan akıllı telefon açıldığında ise 6.75 inç büyüklüğünde bir tablet deneyimi sunuyor. Ancak ne yazık ki kalın çerçeveler sebebiyle tam bir tablet deneyiminden söz etmek pek de mümkün değil.

Katlanabilir akıllı telefon için özel bir arayüz geliştirilen ZTE farklı kullanım senaryoları için arayüzü özelleştiriyor. 4 farklı kullanım alternatifi sunan akıllı telefonu 2 ekranı tek ekran gibi, aynı içeriği 2 ekranda, 2 ayrı uygulamayı 2 ayrı ekranda yada tek ekranlı olarak kullanmak mümkün.

Cihazın teknik özelliklerinde ise Snapdragon 821 işlemci, 4 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı, microSD kart desteği, 20 megapiksellik bir kamera ve 3.180 mAh batarya mevcut.

Tasarım olarak kalın çerçeveler sebebiyle pek şık göründüğünü söyleyemeyeceğimiz akıllı telefonun dışa bakan çift ekrana sahip olmasından dolayı kullanışlılığı da oldukça tartışmaya açık bir konu. Öncelikli olarak AT&T işbirliği ile ABD’de satışa sunulan akıllı telefonun diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı şimdilik belli değil.