Normal bir bisikletle aynı özelliklere sahip olan FUBi fixie saniyeler içinde kapanıp açılabiliyor. Kickstarter sitesinde bağış toplayan projenin detayları haberimizde.

katlanabilir-bisiklet-fubi-fixie-1

Bir dönem Kickstarter üzerinde mini HD, 4K, 360 derece gibi birçok kamera meşhurdu. Bağımsız yapımcılar neredeyse her hafta yeni bir kamera çıkarıyordu. Şimdi ise bisikletler, özellikle de katlanabilir bisikletler bir hayli popüler.

FUBi fixie bisikletlerinin arkasındaki ana düşünce, klasik bisiklet görünümüne oldukça yakın, hiçbir kayıp vermeden katlanabilir bir bisiklet oluşturmak. Var olan bisikletlerinizi FUBi ile katlanabilir bir hale getirebilirsiniz. Bunun için FUBi fixie’nin tamamını satın almak yerine, sadece gövdeyi alabilir ve kendi bisikletiniz parçalarıyla birleştirdikten sonra, katlanabilir olarak kullanabilirsiniz.

katlanabilir-bisiklet-fubi-fixie-2

Katlanabilir Bisiklet Devri

Hiçbir araç gereç gerektirmeden, 5-10 saniyede katlanıp açılabilen bisiklet, aynı zamanda performans olarak da özellikle geliştirilmiş. Standart bisikletlerden daha iyi performans sağlayabilen FUBi fixie hız testi pistlerinde denenmiş. Gövde 4130 krom molibden çelik boru sistemiyle yapıldığından hem hafif hem de çok sert.

Asansörlerde, metroda, otobüslerde ve çoğu arabada taşınabilen FUBi fixie, katlandığında 1 metreden daha kısa oluyor. 11 kilogram ağırlığındaki bisiklet Kickstarter sitesinde yaklaşık 47 bin dolar hedefe sahip. 22 bin dolar toplanan projenin bitimine henüz 28 gün var. FUBi fixie iskeletine 2 yıl garanti ile sahip olmak için yapılması gereken minimum bağış ise 277 dolar. Eğer tam set bisiklet isteniliyorsa fiyat 490 dolara çıkıyor.

FUBi fixie hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak Kickstarter sayfasına gidebilirsiniz. Katlanabilir bisikletin tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.