Türkiye’de telefon santralı denince akla gelen ilk isim olan Karel, elektronik telefon santralı alandaki başarısını yeni alanlarda da yakalamak için çalışıyor.

karel

Bünyesinde bulundurduğu Ar-Ge birimi ve elektronik üretim tesisleri ile Türkiye’nin en büyük 1000 sanayi kuruluşundan biri olan Karel, Türkiye’nin her iline yayılmış yaklaşık 300 Yetkili Satıcı ve Servisi ile 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan pazar lideri bir markadır.

Türkiye’de haberleşme teknolojileri alanında elektro-mekanik sistemlerden elektronik haberleşme sistemlerine geçisin öncüsü olan Karel, zamanla gelişen teknolojiye ayak uydurmanın ötesinde teknolojiye yön verme çabasındadır. Bu yüzden zamanla yeni alanlara yönelik çalışmalar yapmış ve zamanının ötesinde ürünler ile faaliyet alanını genişletmektedir.

IP teknolojisinin oldukça önem kazandığı günümüzde, bu teknolojiye uygun ve dünya standartlarında ürünleri kullanıcılara sunmaktadır. IP PBX ürünleri ile öncülük ettiği telekomünikasyon sektörünü daha da ileriye taşımaya çalışmaktadır. Bu konuda geniş özellik ve kapasitelerde kablolu ve kablosuz iletişim sistemleri üretmekte, geliştirmekte ve pazara sunmaktadır. Bu ana faaliyetinin yanında görüntülü iletişim ve güvenlik sistemleri alanında da çalışmalar yapmakta ve IP Kamera gibi günümüzde öne çıkan ürünleri kullanıcılarla buluşturmaktadır. Ayrıca Hırsız Alarm Sistemleri ve Apartman Konuşma Sistemleri alanlarında da geniş bir yelpazede ürün ve çözümler sunmaktadır.

Son dönemde oldukça önem kazanan Araç Takip Sistemleri ve araç içi güvenlik kamera sistemleri pazarlarına yönelik ürün ve çözümler ile proje tabanlı olarak faaliyet göstermektedir.

Tüm bu faaliyet alanlarında kendi üretim tesislerinde üretim yapabilen Karel, bazı tamamlayıcı ürünlerin ithalatını da yapmaktadır. Elektronik üreticisi olması dolayısıyla ağırlıklı olarak beyaz eşya sektörüne yönelik olarak elektronik tasarım ve üretimi konusunda da çalışmaktadır.

Uzun yıllardır kazandığı birikim ve tecrübeleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak en fonksiyonel ve en uygun ürün ve çözümleri sunmayı amaç edinmiş olan Karel, yaygın bayi ağı ve teknik destek hizmetleri ile müşterileri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya çalışmaktadır.

Daha fazla bilgi için www.karel.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.