okey oyna

Karada ve Havada Kullanılabilen Uçan Araba: PAL-V

Hem karada hem de havada kullanılabilen uçan araba PAL-V’nin tüm detayları ve satış fiyatı haberimizde.

Uçan Araba Hem Karada Hem de Havada Emrinizde

Çizgi filmlerde ve sinema filmlerinde sık sık bahsedilen uçan arabalar yaygınlaşmaya devam ediyor. Boeing ve Porsche gibi büyük firmalar uçan arabaları geleceğin araçları olarak görüyor ve bu alanda yatırım yapıyorlar. PAL-V aracı da onlardan birisi. Hız sınırlarını zorlayan uçan araba hala geliştirme aşamasında.

Miami Sanat Haftası sergisinde PAL-V Pioneer aracı kullanıcılarla buluştu. Araç hem karada hem de havada gitmeye müsait şekilde tasarlanmış. Yapılan mekanizma sayesinde araba arkada ve tavan kısmında iki pervaneye sahip. Araçta aynı zamanda 2 tane de kuyruk kanadı yer alıyor.

Uçan araba zemin üzerindeyken maksimum 100 kilometre hıza çıkabiliyorken bu hız havadayken 200 kilometreye ulaşabiliyor. PAL-V Baş Mühendisi Mike Stekelenburg konuyla ilgili, “Uçan arabaların popülerliği gittikçe artmasına rağmen bu işle uğraşan bir avuç firma var. Hem havada hem de karada gidebilen arabalar geleceğin araçları olacak.” açıklamasını yaptı.

Mike Stekelenburg’a göre yeni araçları daha önce sunulmamış bir kolaylık sağlıyor. Jet tasarımlarını örnek aldıklarını söyleyen Mike, kullanımı kolay, kullanışlı, güvenli ve küçük bir araba yapmayı amaçladıklarını belirtti.

Aracın Miami’de bir prototipi sergilenirken ticari versiyonunun yapım aşamasında olduğu söylendi. Henüz hangi ticari amaçlarla kullanılacağı bilinmeyen aracın, kargo firmaları tarafından nakliye amacıyla kullanılması bekleniyor.

PAL-V Fiyatı

Aracın ticari versiyonun fiyatı ise 425.000 İngiliz Sterlini. Firmanın yaptığı açıklamaya göre şimdiden 70 adet sipariş verilmiş.

PAL-V uçan arabanın teslimatları 2021 yılında başlayacak. Aracın resmi tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Okey Oyna
 402 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir