Kanvas Tablolar

Ne kadar güzel eşyalarsa sahip olursanız olun, duvarlarınız boş kaldıkça evinize bir tarz yaratmakta o kadar çok zorlanırsınız. Çünkü dekorasyon alanında tabloların tamamlayıcı bir etkisi vardır ve bu nedenle duvara asacağınız her bir tablonun mekanın havasını değiştirebileceğiini unutmamalısınız.

Eğer oturma odanızın dekorasyonunu tablolarla tamamlamak istiyorsanız, mutlaka odaya hakim olan tarza uygun tablolar asmayı denemelisiniz. Aksi halde kalabalık ve karmaşık bir görüntü elde edersiniz ve bu da dekorasyonunuzun güzelliğini gölgeleyerek emeklerinizin boşa gitmesine neden olur. Tablolarınızı sergilerken benzer tebloları bir arada bulundurmaya özen göstermelisiniz. Çünkü bu tür bir düzenleme sayesinde tablolar arasında simetrik düzen oluşturarak benzer tabloları bir araya getirerek yatak ya da diket biçimde asabilirsiniz. Elbette aynı şeyi aynı ressama ait tablolar için de gerçekleştirebilirsiniz.

Tablo asarken duvarın rengine de dikkat etmelisiniz. Çünkü tabloların rengini en iyi yansıtacak tablo rengini seçerek dikkatleri tabloların üzerinde yoğunlaştırabilirsiniz. Eğer daha farklı görünümler elde etmek istiyorsanız, spot ya da abajurlardan faydalanabilirsiniz. Bu hem tablolarınızın güzelliğini ortaya çıkarır, hem de oturma odanıza dekoratif bir dokunuş kazandırmanızı sağlayarak yaşam alanınız üzerinde hoş bir etki yaratır.

Ev dekorasyonuna etki eden tablo trendlerinde göze çarpan kanvas tablolar, günümüzde birçok evde kullanılmaya başlandı. Odalara daha sakin ve düzenli bir atmosfer kazandıran kanvas tablo modelleri ile ev dekorasyonunuzu bir bütün haline getirmeniz çok kolay bir iştir. Bunun için sadece dekorasyonunuzu iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Örneğin modern bir eve sahipseniz seçeceğiniz kanvas tabloların da modern çizgilere sahip olması gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında 3’lü ya da duvarınızın büyüklüğüne göre 5’li kanvas tabloların uygun olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tabloları kullanarak bir kompozisyon yaratmak isteyen herkes için uygun seçenekler sunan kanvas tablolar ile daha güzel bir yaşam alanına sahip olmaya ne dersiniz?

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.