Fazla kablolardan sıkılanlara güzel bir haber. uBeam firmasının yeni geliştirdiği kablosuz şarj aleti ile telefonunuzu cebinizdeyken bile şarj edebilecekseniz.

sarj-aleti

uBeam’in kurucusu ve CEO’su Meredith Perry, sektörü ve firmayı düzene sokmak için kaliteli atılımlarda bulunup donanım ustalarından birkaçını işe aldı. Eski Apple ve Palm Finans Lideri Monica Hushen, uBeam’in yeni Mali İşler Müdürü olarak, eski Cisco, Palm ve Nokia Başkan Yardımcısı Jeff Devine ise yeni Operasyon Direktörü olarak işe başlıyor.

Bu denli atılımların gerçekleşebilmesinin sebebi ise gelen büyük yatırımlar. İçlerinde Los Angeles Avukatı Ken Hertz, Twitter Global Medya Başkan Yardımcısı Jacobs Stanton’un da bulunduğu bir ekip uBeam’in bu projesine şimdiden 10 milyon dolar yatırımda bulunmuş durumda.

Kablosuz Şarj Aletleri Nasıl Olacak?

ubeam-kablosuz-sarj

Bu paralar ve bağlantılar uBeam’e herkesin hayalinde olan şeyi gerçeğe dönüştürme olanağı sağlıyor. Firma bu konuda çok fazla sır tutsa da teknolojinin ultrason vericileri kullanarak elektrik şarjının 4.5 metre yakınındaki birçok cihaza iletilmesi şeklinde çalıştığı biliniyor. Bu öyle telefonunuzu bir yere takmanız gereken bir kablosuz şarj da değil, uBeam’in kablosuz şarj kılıfı sayesinde ultrason titreşimler enerjiyi telefon sizin cebinizdeyken dahi iletecek ve şarj olmasına olanak sağlayacak.

İlk prototipler taşınabilir şarj kılıfının devasa boyutlarda olduğunu gösterirken şimdi Meredith Perry’nin açıklamasına göre firma çıkış tarihine yaklaştıkça minik bir tasarım oluşturulabilmiş. Eğer başarıya ulaşılabilirse sadece telefonların şarj edilmesinden değil evimizdeki bütün eşyaların kablolarından kurtulmaktan bahsediyorlar.

Şimdi akıllardaki soru uBeam nasıl bir çıkış yapacak ve kimler yardım edecek. Duyumlara göre Starbucks, Virgin Airlines ve Starwood Hotels bu konuda firma ile yakın görüşmeler içerisinde. Belki de bir gün Starbucks’ta kahve içerken size verilen uBeam kılıfı sayesinde telefonunuzu bulunduğunuz yerden kablosuz şarj edebileceksiniz.