Kablolu İnternet Nasıl Kablosuz Yapılır?

Kablosuz İnternet

Kablolu internet nasıl kablosuz yapılır sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

Kablolu İnterneti Kablosuz Yapmak

İnternet servis sağlayıcı‘nın verdiği kablolu modemlere birden fazla yöntemle Wi-Fi yani kablosuz internet özelliği kazandırabilirsiniz. Bu yazımızda kablolu interneti kablosuz yapma yöntemlerini sizler için anlattık. Hazırladığımız bu rehberde Windows işletim sistemleri için internet paylaşımı seçenekleri de var.

Wi-Fi Router İle İnterneti Kablosuz Yapmak

En sık tercih edilen yöntemlerden olan Wi-Fi router modelleri ile cihazınıza kablosuz ağ özelliği kazandırabilirsiniz. Ayrıca Wi-Fi router çözümü ile evinizin her noktasına kesintisiz internet sağlayabilirsiniz.

Windows 10 İnternet Paylaşımı

Windows 10 işletim sisteminde varsayılan olarak karşımıza çıkan Mobil Etkin Nokta özelliğini kullanarak internet paylaşımı yapılabilir.

Sağ alttaki Bildirim Merkezi simgesine tıklayınız. Daha sonra açılan penceredeki Mobil Etkin Nokta sekmesine sağ tıklayarak Ayarlar’a gidin butonuna basınız.

Açılan penceredeki Düzenle butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkan ekrandaki ayarları tamamladıktan sonra Kaydet butonuna basınız. Daha sonra tekrar Bildirim Merkezi’ne girerek Mobil Etkin Nokta simgesine tıklayınız.

Windows 7 ve Windows 8 İnternet Paylaşımı

Windows 7 veya Windows 8 işletim sistemlerine sahip olanlar, ücretsiz ve açık kaynak Virtual Router programı ile internet paylaşımı yapabilirler. Virtual Router isimli programın çalışabilmesı için bilgisayarınızda .NET Framework 3.5 sürümünün yüklü olması gerekiyor.

Gerekli programları indirdikten sonra kurulum aşamasına geçebilirsiniz. Programın düzgün çalışmaması durumunda ağ sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Güncellemeleri yaptıktan sonra Virtual Router programı ile bilgisayarınızdan internet paylaşımı sorunsuz çalışacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir