Kaban Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Daha önceki yıllara nazaran artık tesettürlü bayanlar için yapılan çizimler ve tasarlanan kıyafetler bir çok modelin tesettürlü bayanlara sunulmasını sağladı.

Artık tesettürlü bayanlar istedikleri her kıyafeti tesettüre uygun bir biçimde alabiliyorlar. Tesettürde yükselen moda trendleri ile birlikte bir çok kadın kış kıyafetlerini ve yaz kıyafetlerini farklı stillerde seçerek gardırobunu yenileyebiliyor. Kış aylarına girmiş olduğumuz şu günlerde bayanların en iyi kaban ve mantoları almak için kendi zevklerine göre kabanların ve pardesülerin bulunabilmesi için mağaza vitrinleri oldukça farklı renklerde süslenmiş durumda. Bayanlar seçim yaparken bu modellerin çokluğu ile birlikte artık daha da zorlanacak gibi görünüyor. Bu makalemizin içeriğinde birkaç tane modeli anlatalım istedik. Bayanlar tarafından bu yıl tercih edilen kaban, pardesü ve manto çeşitlerinin modelleri birbirinden değişim gösterirken en fazla bu yıl tercih edilen kışlık dış tesettür kıyafeti pardesüler oldu. Bu biraz da kışın biraz diğer kışlara nazaran sıcak geçmesinden dolayı da olabilir.

Pardesü Modelleri

Bu yıl sıklıkla kullanılan tesettür pardesü modelleri arasında en fazla kullanılan modellerden birisi olan boyundan bağcıklı pardesü modelleri tesettürlü bayanlar tarafından oldukça çok rağbet gördü. Bu pardesülerin hem kullanımı kolay hem de bayanlar tarafından düz bir yapıya sahip olduğu için daha çok tesettüre uygun pardesüler olarak görüldü. Çünkü bu pardesüler vücut hatlarını ortaya koymayan ve biraz da boyundan bağcıklı olduğu için bol pardesüler olarak biliniyor. Sonraki model ise belden kesim olan pardesüler olarak kullanıldı. Bu pardesüler genellikle fazla kilosu olmayan bayanlar için daha uygun olarak görülürken bu pardesülerin diğer pardesülere göre biraz daha kısa olarak tercih edildiği de gözlerden kaçmadı. Çift düğmeli pardesülerin seçimi de tesettürlü bayanlar tarafından bir hayli yapıldığı görülürken, bu pardesülerin biraz daha diğer pardesülere nazaran şık duruş sergilediği tesettürlü bayanlar tarafından bir hayli beğenildiği görülüyor. tesettürlü bayanların çanta seçimi ve ayakkabı seçimi yaparken mutlaka bu kıyafetleri başörtülerine uydurmaları gerektiği bilinmelidir. Çünkü zıt renklerin kalın kumaşlar üzerinde şık durmadığı zaten tesettürlü bayanlara sunulan tasarımlarda her zaman bildirilir.

Kaban Modelleri

Soğuk şehirlerde ikamet eden tesettürlü bayanlar pardesü ve manto yerine her zaman kabanları tercih ederler. fakat kabanların çoğu zaman kısa olarak tasarımının yapılması geçtiğimiz yıllarda tesettürlü bayanların bu kabanları kullanamamasına sebep olmuştu. Son zamanlarda tesettür tasarımcıları tarafından tesettür kaban olarak bayanlara sunulan modeller diz altına kadar inen boyları ile ve biraz da diğer kabanlara nazaran bol yapıları ile tesettürlü bayanların bu kabanları rahatlıkla kullanabilmelerini sağladı. Bir çok bayan için soğuk havalarda tercih edilen kaban modelleri bayanların bu kabanların üzerine kullandıkları eşarpların da kaban kapüşonlarına uygun olarak tasarlanarak seçilmesi gerektiğini gösteriyor. Bayanların bazıları kaban modellerinde kapüşonları kullanırken bazıları ise başörtüsü üzerine kabanların kapüşonlarını kullanmayı tercih etmiyor.

Bu arada tesettür manto çeşitlerinden vazgeçmeden geçmeyelim. Tesettürlü bayanların bazıları kaban kullanmanın yanında mantoların da hem soğuk kış günlerinde sıcak tuttuğuna hem de bir çok çeşidi ile şık bir duruş sergilediğini düşünürler. Bu yıl tasarımı yapılan moda mantoların oldukça şık olduğunu da söyleyebiliriz. Her renkten tasarlanan bu mantoların bu yıl en fazla kullanılacak olan renkleri pudra rengi ve krem rengi olarak görülüyor. kışa uygun formatta olmasa da bu mantoların kış aylarında kullanımı çok daha rahat ve baharı anımsatan renklerle yapılacak gibi duruyor. Bir çok kadın tarafından yine klasik olarak koyu gri, kahverengi ve siyah renkler mantolarda kullanılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.