JPG Görseli PNG’ye Çevirme Nasıl Yapılır?

Resim Görsel Format Çevirme Dönüştürme

JPG görseli PNG’ye çevirme işleminin nasıl yapılacağı sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

JPG Görseli PNG’ye Çevirme Nasıl Yapılır?

Bazen bir internet sitesine JPG formatında bir görsel yüklemek istediğimizde “Yüklediğiniz görselin PNG dosya formatında olması gerekir” şeklinde bir hata mesajı ile karşılaşabiliyoruz. Bu durum can sıkan bir konu olsa da mecbur olduğumuz sorunu çözmemiz gerekir.

Kullanıcılar bu noktada JPG to PNG işlemi ile yüklemek istedikleri görselin dosya formatını değiştirerek sorunu çözmeye çalışırlar. Biz de bu yazımızda JPG formatındaki resmi PNG formatına nasıl çevirebileceğinizi açıkladık.

JPG Görseli PNG’ye Dönüştürme

Az önce bahsettiğimiz “Yüklediğiniz görselin PNG dosya formatında olması gerekir” hata veren internet sitelerinin PNG istemelerinin en temel sebebi servislerin diğer dosya formatlarını desteklememesi ve PNG dosyaların diğer formatlara göre daha yüksek kalitede görüntüler sağlıyor olmasıdır.

PNG diğer dosya formatlarına göre kayıpsız bir sıkıştırma yapmaktadır. Bu nedenle görsel kalitesinde bir düşüş olmaz. Ya da düşük seviyede farkedilmeyecek bir kayıp olur. Bu ve bunun gibi bazı nedenlerden dolayı bazı internet siteleri sadece PNG dosya formatını kabul edebiliyor.

JPG dosya formatını PNG’ye dönüştürme işlemi oldukça kolay. Bunu teknolojiye yakın olmayan birisi bile kolayca yapabilir. Bunun için birkaç adımı takip etmeniz yeterli.

JPG Görseli PNG’ye Çevirme Adımları

1.Adım: İlk olarak buraya tıklayarak JPG dosya formatını PNG çevirme internet sitesine ulaşın.

2.Adım: Yükleme butonuna tıklayarak JPG dosyasını seçin.

3.Adım: JPG dosyasını PNG’ye dönüştürme işleminin bitmesini bekleyin.

4.Adım: İşlem tamamlandıktan sonra İndir butonuna tıklayarak dosyayı cihazınıza indirip kaydedebilirsiniz.

JPG dosya formatı sıkıştırma işlemi yaptığı için PNG’ye göre daha az yer kaplar. Ancak görselin kalitesi de düşer. Bu ndan dolayı PNG daha fazla yer kaplasa da kaliteli görseller için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir