Televizyonlarımız evlerimize girdiklerinden beri, yeri geldiğinde eğlence yeri geldiğinde de bilgi verici araçlar olarak yıllar yılı kullanılmaktadır. Televizyonlardan önce insanlar radyo ve yazılı basın organları ile günlük hayatta olup bitenleri öğrenmeye çalışmaktaydılar. Fakat bu yayın türleri kişiyi hiçbir zaman tam anlamıyla tatmin edememişti.

Canli tv izle imkânı insanların hayatını tamamen değiştirdi. Artık insanlar dünyanın neresinde olursa olsun ilgilerini çeken bir olayı saniyeler içinde evlerinden izleyebiliyorlardı. Radyo kanallarının belirli bir olayı sesli yayına uygun hale getirmesini ya da bir gün sonra gazetenin çıkmasını beklemeye gerek kalmamıştı. İnsanlar artık çevreleri hakkında daha güncel ve değiştirilmemiş bilgilere anında ulaşabiliyorlardı.

Televizyonlar en başta büyük ve ağır kutular olarak hayatlarımıza girse de günden güne boyutları artarken evlerimizde kapladıkları yer küçüldü. Tüplü televizyonlar dan tv izle denildiği zaman ilk olarak siyah beyaz yayınlar bizi karşıladı. Dünyada seneler önce çoklu kanal yayına geçilse de ülkemizde senelerce sadece TRT üzerinden yayın yapıldı. Teknolojinin ilerlemesiyle beraber siyah beyaz ekranlarımız renklendi ve yayın kalitesi arttı. Böylece kişiler önlerindeki cam kutudan hayatın ta kendisini doğal renkleriyle izleme imkânı buldular.

Günümüzde tv izle denildiğinde aklımıza o kadar fazla türde program ve o kadar yoğun bir bilgi akışı gelir oldu ki, artık bu cihazın bir köşesinde olmadığı ev kalmadı bile denebilir. Bir zamanlar televizyondaki gereksiz yayınlardan ve haber programlarının kalitesizliğinden yakınan kesim bile artık belgesel veya bilgilendirici nitelikteki yayınları ya evlerindeki televizyonlardan ya da canli tv izle siteleri sayesinde bilgisayarlarından bu yayınları izleyip bilgi sahibi olabilmektedirler.

Televizyonun kitlelere ulaşmak için çok önemli bir buluş olduğu ve doğru kullanıldığı takdirde çok faydalı olabileceği unutulmamalıdır.