İtibar, bir kişinin ya da kurumun sahip olması gereken en önemli özelliklerden biridir.

İtibarı kazanmak son derece uzun ve zorlu bir süreçtir ancak kaybetmek de bir o kadar kolaydır. Dünyadan ve ülkemizden karşımıza çıkan itibar yönetimi örnekleri, bu durumu haklı çıkarır niteliktedir. Bir kişi ya da kurumun itibarını daha iyi bir duruma getirmek için yapılan çalışmaların tamamına itibar yönetimi denir. Peki, kurumsal itibar yönetimi nedir? Kurumsal itibar yönetimi işletmeler özelinde yapılan itibar yönetimidir. Kurumsal itibar yönetimi örnekleri için şirketlerin resmi hesaplarında yapılan sosyal medya çalışmaları ya da yayınlanan basın açıklamalarından söz edilebilir. Bu açıklamalardan da anlaşılabileceği üzere, kişilerin bir kurum hakkındaki görüş ya da inançları, kurumsal itibar nedir sorusunun yanıtıdır.

İtibar yönetimi örnekleri oldukça geniş bir çerçevededir. Aslında bir şirketin dışarıdan görünen yüzünde yapılan tüm çalışmalar itibar yönetimi örnekleri içerisindedir. Halkla ilişkilerde itibar yönetimi, kurumsal itibara örnekler arasındadır. Halkla ilişkiler şirketlerinin en önemli görevi, hizmet verdikleri şirketin itibarını korumaktır. Aslında, “itibar yönetimi nasıl yapılır?” sorusunun tek bir yanıtı yoktur. Bunu şirketler özelinde yapılan itibar yönetimi örnekleri de ortaya koymaktadır. Her sektörün ve her işletmenin dokusu birbirinden farklıdır. Toplumsal konjonktürlerin de sürekli olarak değişmekte olduğu göz önüne alındığında, her şirket için farklı bir itibar yönetimi yapılması gerektiği ortaya çıkmaktadır. Kurumsal itibar örnekleri bu konuda güzel bir referans olacaktır.

Şirketler özelindeki itibar yönetimi örnekleri, farklılıkları ile öne çıkar. Bu durum, kendi işletmeniz için hiç kimsede olmayan, kendine özgü bir itibar yönetimi hizmeti almanız gerektiğini ortaya koyar. Herhangi bir itibar yönetimi sunum dosyası, işletmenizin itibarını korumak ya da daha iyi bir konuma getirmek için yeterli değildir. StratejiCo. size, tamamen işletmenize özel bir itibar yönetimi danışmanlık hizmeti sunar. Bu hizmetin içerisinde sosyal medya kanallarınız ve hatta hükümetle olan ilişkileriniz de mevcuttur. StratejiCo. tarafından sunulmakta olan hizmetler patentlidir ve her aşamada ölçümlenir. Ölçümlemede elde edilen sonuçlara göre sürecin tamamına yayılan iyileştirmeler yapılmaktadır.