İsviçre Hava Kuvvetleri, Northrop F-5 Freedom Fighter modelindeki uçuş deneyimini internete taşıdı. Hazırladıkları 360 derecelik 4K video sizleri jet uçağının içindeymiş gibi hissettirecek.

northrop-f-5-freedom-fighter-turkish-stars

Google‘ın YouTube‘da hizmete sunduğu 360 derecelik videolar yeni bir çağ yaratmaya oldukça yakın.

Sanal gerçeklik gözlüklerinin yavaş yavaş yaygınlaşmasıyla beraber 360 derecelik video içeriklerinin epey popüler olacağını söylemek zor bir tahmin olmasa gerek.

Şimdilik büyük bir yenilik olan 360 derecelik videolar, herhangi bir sanal gözlüğe sahip olmadan izleyicilerini bulundukları atmosferde hissetmelerini sağlayacak kadar iddialı.

Yeni paylaşılan 360 derecelik video ile İsviçre Hava Kuvvetleri’ne ait F-5F savaş uçağının içerisine giriyorsunuz. Hem bir jet uçağının içerisinde olma heyecanını hem de İsveç Alplerinin mükemmel manzarasını görebildiğiniz video, hem 360 derece hem de 4K teknolojilerini destekliyor.

Türk Hava Kuvvetleri‘nin akrobasi takımı Türk Yıldızları‘nın da kullandığı Northrop F-5 Freedom Fighter modelinin içinde uçağı kullanır gibi 360 derecelik video sizlerle.

Önemli Not: 360 derecelik videoları izleyebilmeniz için masaüstü Chrome tarayıcının en son sürümü veya Android ya da iOS için YouTube uygulaması gerekmektedir.