İstanbul’un Yükselen Yüzü Başakşehir

İstanbul’un yeni yükeselen yüzü Başakşehir son hızla gelişmekte. Bu da Başakşehir evden eve nakliyat‘ı oldukça arttırmakta.

Başakşehir TEM otoyoluna olan yakınlığı sayesinde kendisine çok sayıda ziyaretçi çekmekte. Başakşehir’in en önemli yapılarından ilçenin kendine takımına ait olan Başakşehir Spor Stadyumu en başaralı ilçe futbol takımlarından biri. Başakşehir Spor gayet başarılı. Oyuncuları Başakşehir’li taraftarlarının verdiği destekle gayet büyüdü ancak Başakşehir’in tek dikkat çeken özelliği Başakşehir Spor Stadyumu değil.

Aynı şekilde Başakşehir gölet projisi de gayet devasa bir park projesi olup tamamlanmış bir projedir. Bahçeşehir gölet beylikdüzünde yaşam vadisi gibi oldukça devasa ve halkı yeşil alanla buluşturan bir proje içerisinde parklar, bahçeler, havuzlar bulunduran bahçeşehir gölet parkı halkın kullanımına açılmış durumda. Başakşehir’in bir diğer özelliği ise ilçenin belediyesinin imara oldukça önem vermesi. Şu anda baktığınızda caddeleri gayet geniş ve bakımlı genellikle sitelerden oluşan ilçe içerisinde hala fazla sayıda büyük site projeleri bulunmakta. Bu da gösteriyor ki ilçe daha çok fazla göç alacak.

İçerisinde İkitelli, Altınşehir, Kayabaşı gibi mahalleleri içerişine alan Başakşehir İkitelli Organize Sanayisi’yle de kendisine çokça insan çekmekte. İlçede çok sayıda Camiler, Cem Evleri, bilgi evleri, kapalı pazarlar, eğitim kurumları, spor tesisleri ve sağlık kurumları bulunduran ilçe gayet halkını memun ederek ve planlı olarakta büyüdüğü için önümüzdeki yıllarda diğer ilçerin de göç oranında geride bırakılıcağı öngörülmekte. Belediye Başkanı Yasin Karatoğlu’nu çok seven Başakşehir halkı seçimde kendisine oy vererek belediye seçimlerini Yasin Karatoğlu’nun kazanmasını sağladı. Başkan ise görevini son derece iyi şekilde yerine getirerek ilçeyi her geçen gün büyütmekte. Üstelik ülkemizde yeni yeni yayılmaya başlayan Millet Kıraathaneleri ise ilçede 1 adet açılmış bulunmakta.

İçerisinde 1 adet Devlet Hastanesi bulunduran ilçe semt polikilinkleriyle de halka sağlık hizmeti vermekte. Bunun gibi hizmetlerin yanına da ilçede 1 adet Living Lab’da bulunmakta. Bu da göstemekte ki ilçe Belediye Başkanı günümüz teklonojisi ve bilimine oldukça önem vermekte. Bu yüzden de halkı ilçe Belediye Başkanı ve çalışanlarını oldukça sevmekte. Bu da ilçeye oldukça Başakşehir evden eve nakliyat olmasını sağlamakta. İlçenin altyapısının yanı sıra ilçede çok büyük AVM’ler bulunmakta. Eğer siz de Başakşehir evden eve nakliyat hizmeti almayı düşünüyorsanız ilçeyi ziyaret etmenizi öneririm.

Detaylar için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.